Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kéréssel fordulnák hozzáto...

Egy kéréssel fordulnák hozzátok. Kérlek benneteket, hogy írjatok olyan szavakat, amelyeket tájszóval használtok, és légy szíves írjatok oda, hogy melyik térségben használjátok ezeket. Milyen tájszavakat ismertek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 15. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Papan a tocsit cicegenek hivjak.
2016. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A Kiasalföldön a nápolyit speciálnak nevezik, Vasban a disznósajtot préshurkának, a zöldbabot Juliska-babnak.
2016. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
65%
Mondjuk az én szüleim Kárpátalján élnek, de az ottani megegyezik a szabolcsi tájnyelvvel. Ott ezeket használják a pesti helyett: létra-rétoja, talicska-furik, kabát-lajbi, bab-paszuly, kukorica-tengeri, kerget-kurgat, cirmos macska-iromba macska.
2016. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

No, a macskát én is most készültem írni, de úgy tudom, hogy csak a cirmos macska iromba. Én Szabolcsba a létrára a LÁBTÓ-t tudom. Ha kilinccsel becsukja az ajtót, akkor bezárja, ha kulccsal, akkor becsukja.

Hajdúbihar: kigór =kidob, bugáz =gyűjtöget, pucsít =lehajol

2016. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A furik borsodi. Tőcik - tornác Abaúj. Makuka - napraforgó mag.
2016. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek nekem :) ha még valakinek eszébe jutna valamilyen okosság örömmel fogadom :)
2016. nov. 15. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Zalából:

kágyilló = meztelencsiga

csekmet = lom, szemét, mosatlan edények

kákics = pitypang

becce = tehén

2016. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, kágyilló! Vasban kágyula.:-)
2016. nov. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Zalai a hédér (borlopó) is.
2016. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Dél-kelet Alföld:sok szóban -e helyett -ö. Nem csak az idösek,fiatalok is. Itt ez a normális.
2018. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!