Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol órán miért nem megy az...

Angol órán miért nem megy az angol akcentus?

Figyelt kérdés
Otthon rendszeresen gyakorlom az angol (amerikai) akcentust, minden hangját és azok változatait ismerem. Viszont amikor angol órán vagyok, akkor egyszerűen nem érzek rá, hogy hogyan is kéne kiejteni a szavakat. Lehet, hogy az osztálytársak magyar akcentusa zavar meg? Vagy a tanár "brites" akcentusa? Tapasztalat?

2016. szept. 3. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg a tanár brit akcentusa zavarhat meg. Ez velem is elő szokott fordulni. Az amerikai angol engem mindig jobban vonzott, hisz a filmek, videojátékok, zenék is általában amerikai akcentusban voltak, illetve könnyebb is szerintem, mint a brit.

Ezzel kontrasztban pedig ott ugye az iskola. Szinte minden magyar intézményben a brites hangzást támogatják. Ennek köszönhetően én is többször elbizonytalanodok, sokszor lesz mondjuk a "kent"-ből (can't)"kánt" :D

2016. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a brites kiejtést tanította a tanárunk, de senkinek nem szólt amiatt, ha ő inkább az amerikait használta. Szerintem ne tántorítson el téged se a dolog, nyugodtan beszélj úgy, ahogy neked jobban tetszik/jobban "nyelvre áll". :D Nem hiszem, hogy szól érte, hiszen úgy is helyes. Én mindig hol így, hol úgy mondtam, mikor milyenem volt épp. Néha a "can't" "kánt" volt, néha meg "kent" vagy "ként". A "got" néha "got", néha meg "gát". Ez most nyilván csak két példa volt, de soha nem szólt ilyenek miatt a tanárom.
2016. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont forditva volt,en britt akcentussal beszeltem a tanarom pedig amerikaival,bar engem nem zavart.

Lehet ,hogy ott olyan helyzetben nem mered maskent mondani mint a tanarod,mert berogzodott ,hogy mindig az a helyes,amit a tanar mond.

2016. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy olyankor picit izgulsz, és nem tudod úgy kiejteni. Nekem mindig akkor szörnyű a kiejtésem, amikor izgulok a kommunikáció miatt. Nyugalmi állapotomban meg tök jó. Nyilván nem anyanyelvi, de ezerszer jobb, mint amikor stresszelek.
2016. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tanár brit akcentusa biztos nem zavar meg. Mivel az inkább durva magyar akcentus. Sokuk csak szeretne normálisan beszélni. Ha kétnyelvűek vagy fiatal korukban több évig nyelvi környezetben éltek, akkor beszélnek brit akcentussal. Amúgy magyar akcentus és ezt anyanyelvi észreveszi. Te is kiszúrod ki tanulta a magyart. Akkor nem, ha hangkészletünk között nincs jelentős különbség. Nade az angol és magyar között nem kevés van.
2016. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!