Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a kínai nyelv aki meg...

Milyen a kínai nyelv aki meg akarja tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen pl az ábécéje?

2016. dec. 8. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Ismerek egy lányt aki kínai szakra járt. Hát úgy képzeld el hogy a magyar abc 44 betűből áll, a kínai meg ötvenezret. Múltkor olvastam hogy egy átlag kínai 4-5 ezer jelet ismer, de ez még mindig betegesen sok mennyiség. Ráadásul hatalmas hülyeségeket tudsz mondani ha kicsit rosszul hangsúlyozol. Szerintem nem sok értelme van megtanulni kínaiul. Az angol ma már annyira alap hogy ők is minden gyereknek tanítják. Szerintem inkább érdemes az angol-német-francia-spanyol négyesből megtanulni minél többet, azokkal többre mész.
2016. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor lőttek a kínai nyelv tanulásnak.
2016. dec. 8. 21:47
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Kínai nyelvet, majd ha nyugdíjas leszel hobbyból :-) Addig ne :)
2016. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

Mit akar megtanulni a kínai nyelv?

Kérdező, először inkább a magyart!

2016. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És miért tanuljam meg a magyart hiszen magyar vagyok?
2016. dec. 8. 22:27
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Mert annyira rossz az írásod, hogy félreérthető lett a kérdésed. Bár csak 2-3 hiba van benne, de ezek nagyon súlyos hibák. Automatikus javítás után MÉG MINDIG félreérthető a kérdés.
2016. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 8. 22:37
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem sincs értelme kínaiul (amúgy ilyen nyelv nincs) tanulni. Amelyikük számít, az tud angolul és / vagy magyarul. A köznyelvet hiába tanulod meg, ha ő erős tájszólással válaszol neked. Nagyon nagy különbségek lehetnek egy nem anyanyelvi számára. Kb. pesti-csángó társalgás. Egy nyelv nem feltétlenül attól lesz hasznos, hogy sokan beszélik. Jó példa erre a spanyol. Túlértékelt nyelv.

Te nem tudsz megtanulni kínaiul. Senki nem tud. Nincs ilyen nyelv. Mandarin, kantoni vagy egyéb dialektuson lehet megtanulni. Egyikre sem lehet kizárólagosan mondani, hogy ez a kínai nyelv. Mind az. Ezek pedig vannak annyira különbözőek, hogy egyikkel nem érted meg a másikat.

2016. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

A kínai nyelv (előttem szólónak van némi igaza) egyáltalán nem olyan nehéz, mint az hírlik.

Nincs 50 ezer írásjele sem, ahogy azt az első hozzászóló állítja, nyilván tévesen.


Miért könnyű? Mert nincs nyelvtana.

Miért nehéz mégis? Azért, mert egy-egy szó kiejtésénél a hangsúly eltolásával más értelmet, jelentést kap, vagy kaphat ugyanaz a szó, ezeket az árnyalatokat mi nem nagyon érzékeljük, így számunkra idegen, nehezen tanulható. Van egy barátnőm, aki fél évet töltött kínában, ösztöndíjasként és ez alatt az idő alatt egészen jól megtanult, annyira, hogy itthon rendszeresen fordít, tolmácsol és egy kínai étteremben veszi fel a rendeléseket és továbbítja a konyha felé.

A kínai nyelvnek egyébként van jövője, mivel a legtöbb ember a világon éppen kínai.

2016. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

9-es:


"A legnagyobb szótárak 40–50 ezer különböző írásjegyet tartalmaznak, de ma egy diplomával rendelkező kínai átlagosan csak 3500–4000 írásjegyet ismer."


Ezt nem én mondom, hanem a wikipedia, nyilván ez is téves.


De itt egy kínai nyelviskola honlapja, szerintük is 54 eze van.


[link]

2016. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!