Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a kínai nyelv aki meg...

Milyen a kínai nyelv aki meg akarja tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen pl az ábécéje?

2016. dec. 8. 20:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

10-es: Téves bizony!


A kínai "nyelviskolán" meg jót nevettem. :)))

2016. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Örülök hogy jót nevettél, bár nem tudom min. Én forrásokkal támasztottam alá amit írtam, de minden érv és magyarázat nélkül tagadsz. Komolyan vehető vitapartner :)
2016. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

De hogy pontosan tudd, leírom: A kínai nyelv 214 klf írásjel-mozaikot ismer és alkalmaz.

Az összes "hieroglif" (amit te és mások 40-50 000-nek hisznek) ezen 214 jelrészlet kombinációi.

Az meg végképp butaság, hogy a kínai írásjeleket valaki mindjárt betűkkel rokonítja, mivel azok vagy szótagok, vagy egyenesen szavak.


Csak összehasonlításképpen, ha nálunk is így értelmeznénk a betű fogalmát, akkor a magyarban legalább 150 ezer "írásjel" létezne. Szegény iskolások, itt is, ott is 40 évesen másznának ki az iskolapadból, fél-analfabétán. :o))

2016. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem írtam egyszer se hogy betű, nyilván nem az. Ha nem is analfabéták 40 évesen, de nem is tanulnak meg 6 éves korukra teljesen olvasni. Középiskolás korban még simán belefutnak olyan jelekbe amit nem ismernek.
2016. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

" Ha nem is analfabéták 40 évesen, de nem is tanulnak meg 6 éves korukra teljesen olvasni. Középiskolás korban még simán belefutnak olyan jelekbe amit nem ismernek."


Ez téves elképzelés. Nem létezik olyan jel egy kínai számára sem, amit ne lenne képes elolvasni és értelmezni. Gondolok itt természetesen a jelenleg érvényben lévő írásrendszer elemeire, mert a múltbéliek között sok olyan akad, amelyeket még avatott szakemberek sem képesek megfejteni.


Ismétlem, a kínai nyelv legkisebb egysége nem a betű, hanem a szótag, amely sok esetben már önmagában jelentéstartalommal bír. Ide tartozik, hogy a ma használt kínai jelek mindegyike 214 jelrészlet kombinációja, tehát ennyit kell ismerni ahhoz, hogy egy kínai bármely jelet képes legyen dekódolni és értelmezni.

2016. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nem létezik olyan jel egy kínai számára sem, amit ne lenne képes elolvasni és értelmezni. "

Dehogyis nem létezik. Vannak kínai barátaim. Múltkor keresett egyik ki egy jelet neten, mert nem tudta mit jelent.

2016. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%

Olyan lehet, hogy nem tudja mit jelent. Csak olyan nem, hogy ne tudná elolvasni.


Itt egy példa: nedregvikucs

Nyilván nem tudod mit jelent ez a szó. Sebaj, én sem, hiszen most találtam ki, de az elolvasása ettől még nem okozott nehézséget.

2016. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom ugyanúgy mint ti az ottani élő embereket hogy sok írás jelet kel meg tanulni.
2016. dec. 9. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!