Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti elgondolkoztatok már a...

Ti elgondolkoztatok már a szeretet, meg a gyűlölet szavunkon?

Figyelt kérdés
Ugye ha nyelvtanilag elemezzük, akkor a szeretet az a szer, ami etet. A gyűlölet pedig ölet, megöli az embert. Például, ha azt mondjuk, hogy gyűlöllek, abban benne van, hogy öllek. Szerintetek ez csak véletlen lenne? Tényleg van ilyen összefüggés, vagy ez csupán belemagyarázás?

2016. dec. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jó kérdés! Biztos, hogy nem véletlen. Ettől szép a magyar nyelv.
2016. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Én akkor szembesültem ezzel, amikor megláttam azt a reklámot, ahol egy éhes kisgyerek volt, hogy:

A szer-etet, a gyűl-ölet.

Szerintem fantasztikus a magyar nyelv.

2016. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Tök jó😄
2016. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes megközelítés. De jelen esetben ez a nyelv szerkezetéből és a szóképzés sajátosságaiból fakad. nem ilyen fennkölt módon.
2016. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg érdekes. Néha megállok egy-egy magyar szón (legutóbb: kétség, mint egység ellentéte), de ezek még nem jutottak így eszembe.


Hozzáfűznivaló, némi gondolkodás után:


szeretet = szer + etet, ahogy a többiek írták. Mint szükséges, lelki táplálék, ami többé tesz, ami elengedhetetlen az életben maradáshoz, fejlődéshez. "Nem csak kenyérrel él az ember."


gyűlölet = gyűl(ik) + ölet. Ebből nekem az az asszociáció ugrik be, ahogyan a sok, felhalmozott negatív gondolat, érzelem lassan megfojtja, megöli az embert, elpusztítva a szervezetét.

2016. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, a hozzászólásodat, mint ha én írtam volna :-) Teljesen egyet értek!
2016. dec. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!