Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul vagy spanyolul tanuljak?

Olaszul vagy spanyolul tanuljak?

Figyelt kérdés

Angolból most csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát és fejlesztem magam hamarosan felsőfokra. Németül tanultam a gimiben 4 évet de annyit nem birok elmondani németül hogy nem beszélek németül:D Rettenetesen nehéznek találom, és gyűlölöm is.

Szeretnék tanulni egy második nyelvet, és az olasz/spanyol között gondolkodom. Valahogy az olaszhoz kicsit jobban húz a szívem, mert imádom az olaszokat és az országot is, és mindent ami velük kapcsolatos. Viszont a spanyol nyelv is tetszik.

Az érdekelne, hogy melyiket tartjátok könnyebbnek és hasznosabbnak?

Számomra a nehézséget mindig a nyelvtan okozza, az a gyengém:/

Remélem egyik nyelvnek sincs abszolút semmi köze a némethez, mert legszívesebben az életemből is kitörölném, hogy tanulnom kellett azt a nyelvet:D


2017. jan. 24. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol. Azzal kinyílik előtted a komplett latin világ, míg olasszal csak az olaszokkal boldogulnál
2017. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A spanyol hasznosabb, mert többen beszélik. (Pl. Dél-Amerikában is, nem csak Spanyolo-ban.) Az angol után nagyon könnyű megtanulni, egy csomó hasonlóság van, pl. igeidők - nekem ezt mondták.

Nekem az olasz jobban tetszik, ezért azt választottam. Kimondottan könnyű szerintem.

2017. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyelv hasznossága nem attól függ hányan beszélik. A spanyol főleg a foci, szappanoperák nyelve. Legtöbb beszélője latin amcsi gyári munkás. Sok olasz cég van Magyarországon és nem olasz multiban is láttam már állást hírdetve olaszul jól beszélő emberre. Svájcban is hivatalos nyelv, ami egy eléggé élhető ország. Szebb nyelv.
2017. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 maci 1 válasza:
Hàt szerintem cigànyul lenne jo neked megtanulni
2017. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!