Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet a legkönyebb...

Melyik nyelvet a legkönyebb megtanulni a nyelvtant és kiejtést figyelembe véve? Ami érdekel az a spanyol, olasz, angol, német, francia. Ezek küzül melyik a "könnyű"?

Figyelt kérdés
2017. jan. 26. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Beszélni szerintem a német, érteni viszont az angol.

Én sokkal jobban beszélek angolul, (hát persze, 13 éves korom óta angliában élek),

De nagyon régen még németet is tanultam. A szabályok mintha közelebb lennének a magyarhoz és a kiejtés is egyszerűbbnek tűnik.

Mármint az angol is könnyű, de még azt is nehezen lehet kimondani akcentus nélkül, hogy "Thank you", akár évek gyakorlása után is. Mert az sem "tenk jú". Annál sokkal bonyolultabb, de ebbe most nem megyek bele.

Szerintem a németet gyorsabban meglehet tanulni úgy, hogy kisebb legyen az akcemtusod. 10km-ről is megérzem ha egy magyaros angol akcentust hallok :D

Spanyollal és Franciával nincs

tapasztalatom, de szerintem könnyebb lehet a spanyol kiejtésben és értésben is. A francia elég bonyolult, azt is tanultam high school-ban, de abbahagytam elég hamar.

2017. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül az angol.
2017. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg átfedés van ezek a nyelvek között. Azt kezdd el tanulni amelyik számodra a legkönnyebb, a többit is meg fogod érteni egy idő múlva.
2017. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A három újlatin nyelv (spanyol, olasz, francia) nyelvtana elég hasonló nehézségű, így ebből a szempontból mindegy, melyiket választod. Kiejtés tekintetében viszont a spanyolt a legkönnyebb elsajátítani, mivel annak a helyesírásából egyértelműen lehet tudni a kiejtést is – az olaszról és a franciáról ez nem mondható el.


A két germán nyelv közül az angol nyelvtana lényegesen egyszerűbb, a kiejtését viszont komolyan kell tanulni és gyakorolni, mert elég kevés olyan hang van benne, ami létezik a magyarban is. Gyakorlatilag nincs közös magánhangzónk, tehát az összes angol magánhangzó kiejtését meg kell tanulni, de vannak a magyarban nem ismert mássalhangzók is benne. Ráadásul az íráskép sem mindig teszi egyértelművé a szavak kiejtését, míg a németnél meg szinte mindig kikövetkeztethető.


Bár mindegyik nyelvben vannak a magyarban ismeretlen beszédhangok, de összességében nyelvtan és kiejtés alapján a spanyolt javasolnám.


Az sem elhanyagolható szempont, hogy a tanuláshoz és gyakorláshoz mennyi netes tartalmat lehet találni, hiszen nyilván az angolhoz van legtöbb anyag.


Persze ha a nyelv hasznosságát is számításba vesszük, akkor az angol van az első helyen, a többi nyelvet csak akkor érdemes tanulni, ha olyan nyelvű országgal tervezel kapcsolatba kerülni (munka, ott laksz, fordítás, stb).

2017. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az angol nyelv kötelező, nélküle sokkal szűkebbek lesznek a lehetőségeid.
2017. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az olasz és a német.
2018. jún. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!