Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Otthon tanulás olaszul?

Otthon tanulás olaszul?

Figyelt kérdés
Jövőre az iskolában második nyelvként az olaszt fogom felvenni (nagyon bele vagyok szerelmesedve). Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy milyen a tanár. Hogyan tudom addig kicsit megalapozni a tudásom? Kilencedikes leszek, menni fog az emelt szintű érettségi?

2017. febr. 9. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha odafigyelsz , és valóban tanulod,akkor igen, 4 év alatt nevetve meg tudod csinálni az emeltet.

Ha azon kívül ,hogy muszáj lesz tanulnod ,esetleg tetszik is vagy a kötelezőn kívül valami motivál, akkor nem lesz nehéz dolgod.

Ha még egyáltalán nincs semmi alapod, akkor én ezt az oldalt javasolnám.


[link]


Tényleg az alap szavakat, kifejezéseket taglalja, és ami előny,hogy a kiejtést is gyakorolhatod vele.

Aztán idővel, ( ha a suliban nem utáltatják meg veled a nyelvet ,ami reméljük nem fog megtörténni ) akkor javaslom hogy próbálj letölteni vagy online olasz nyelven filmeket nézni ( ez lehet olyan amit magyarul vagy ezerszer láttál és biztosan érted ), vagy hallgass olasz rádiót, zenéket. Illetve az olvasás. Vannak nagyon jó kb 80-100oldalas egyszerűsített olvasmányok kb 1000-1500ft-ért. Ezek is sokat segítenek. Illetve : www.interpals.net

ezen az oldalon cseveghetsz minden féle nemzetiségű emberrel. Egyrész remek gyakorlás, plusz valószínűleg sok nagyszerű embert meg is fogsz ismerni :)


Sok sikert :) És ne feledd az angol az a nyelv amit használnak az emberek, az olasz, spanyol pedig amit szeretnek :)

2017. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) igazából nagyon imádom magát a nyelvet is, már töltöttem le olasz zenéket, meg van egy rokonom aki Olaszországban él, gondoltam, ha majd egy-két év tanulás után nyáron kimegyek hozzájuk egy hónapra. Már negyedik óta tanulok angolul, de nagyon kínszenvedés az egész, nem nagyon érdekel és a kötelezőn kívül nem is tudom rávenni magamat a tanulására.
2017. febr. 11. 18:20
 3/6 SvartirSandar válasza:
80%
Ha angolul jól tudsz, tanulj olaszt a Duolingoval!
2017. febr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Negyedik óta tanulok angolt rossz tanárokkal és egyedül nem tudom rávenni magam a tanulására, ezért sajnos nem nagyon megy.
2017. febr. 12. 08:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülök ,hogy tetszik a nyelv :)

Ha teheted, akkor már 9. év végén menj ki egy kicsit. :) Néhány nap is sokat tud segíteni, illetve önbizalmat ad, és 10.ben sokkal bátrabban fogod már használni az órákon a nyelvet.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban :)


(első voltam)

2017. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, valakinek van még tanácsa?
2017. febr. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!