Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki segítene nekem megtanul...

Valaki segítene nekem megtanulni az alapokat olaszul?

Figyelt kérdés

Jövő ősszel Rómába megyünk, 12. év végi osztálykirándulásként.

Szeretném megtisztelni a helyieket azzal, hogy ha már ott vagyok igyekszem az ő nyelvűkön rendelni egy pizzát.

Egy betűt sem tudok olaszul.

Tudom ott az internet, a google stb. vegyek szótárat...ezekkel a válaszokkal kíméljetek.


Ha valakinek lenne ideje picit írni nekem az olaszokról, a kiejtésről, és arról, hogy szerinte mire lesz szükségem (mármint ami a beszédet illeti) hasznos kifejezések stb.


Köszönöm:)



2016. dec. 26. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, biztos jön majd aki mélyebben ismeri, én talán egy jó alapfokon tudom az olaszt, kamionosként szedtem fel egy kicsit. De tényleg el kell kezdeni az alapokkal.


Igazán nem nehéz, mert a kiejtési szabályok egyszerűek. De attól még meg kell tanulni.


C után i vagy e, akkor csének ejted, G után e vagy i, akkor dzsé, de ha a G után H is van, akkor marad gé. Tehát Giovanni, Dzsovanni, de az autómárka Lamborghini, az már nem Lambordzsini, ahogy sokan mondják.


CH az K. Tehát a bor sem Csanti - ahogy sokan ejtik, hanem Kjánti - Chianti.


Sci, betűcsoport pl. Brescia, bressá, a város neve. E helyett is mondanak sokan mindenfélét.


És még van pár, ha ezeket tudod, szinte bármit ki tudsz majd ejteni. Fontos a hangsúly is, de azt inkább hallás után érdemes.


Van hím és nőnem, de általában a végződésből adódik, nem úgy mint a német, hogy be kell vágni őket.


Ha már tudsz olvasni - és azt hamar meg lehet tanulni - akkor vegyél egy turista szótárat, érdemes pár mondatot begyakorolni. Köszönések, alap frázisok. Az olaszok általában segítőkészek, szeretik ha valaki próbálkozik a nyelvükkel, figyeld, hogyan beszélnek ők, először baromi gyorsnak tűnik majd.


Nekem tetszik, próbálom gyakorolgatni, mikor kint vagyok.


Ha már tudsz egy kicsit olaszul, akkor más latin nyelvekből is megértesz alap dolgokat, spanyolból, írásban még valamit franciából de még románul is.

2016. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy mint minden más nyelvnél, magasabb szinten az olaszban is jönnek a nehézségek, ilyen - olyan idők, elő és utóidejűség, meg még mindenféle finomság.


De egy jó turista szinten felszedni, megkockáztatom, hogy a legkönnyebb idegen nyelv.

2016. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Ciao! = Szia!

Buona mattina! = Jó reggelt!

Buon giorno! = Jó napot!

Buona sera! = Jó estét!

Buona notte! = Jó éjszakát!

Arrivederci! = Viszontlátásra!

Come stai? = Hogy vagy?

Bene, grazie. = Jól, köszönöm.

Come ti chiami? = Hogy hívnak?

Mi chiamo Béla. = Béla vagyok.

Di dove sei? = Hova valósi vagy?

Sono ungherese. = Magyar vagyok.

Una pizza per favore. = Egy pizzát kérek.

Una birra per favore. = Egy sört kérek.

Számok 1-től 10-ig: uno, due, tre, quattro, cinque, sei, sette, otto, nove, dieci.

Amit az első leírt, az alapján ezeket már ki is tudod ejteni :) Annyit tudok még hozzátenni, hogy a hangsúly szinte mindig az utolsó előtti szótagon van, és a hangsúlyos szótag magánhangzóját hosszan ejtik.

2016. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!