Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A finn és magyar nyelvek...

A finn és magyar nyelvek rokonsága miben nyílvánul meg?

Figyelt kérdés
Amikor először hallottam finneket társalogni, csak a motorjaik felségjeléről tudtam meg, hogy finnek, a nyelvet nem tudtam felismerni a magyar tudásom által.
2017. márc. 17. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy nem jössz rá, mert tobb ezer éve külön fejlődik a két nyelv. Nincs olyan szoros rokonság, mint a spanyol és az olasz vagy a német és az angol között. Ha egy iránit megy görögöt hallasz beszélni, az se tűnik rokon nyelvnek, azt mégis (távoli).


Különben az alapszókincs egy része, meg pár alapvető nyelvtani vonás közös. Az en időmben ezt általános iskola 7. vagy 8. osztályában tanították nyelvtanórán.

2017. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Néhány szó hasonló (vér, kéz, víz, szarv stb).

A finn is a szó végére rakja a ragot, ház házban, finn: talo-talossa.

A finnek is használják a magas-mély szavakat, pl. a rag viszonyul az alapján, hogy a szó magas vagy mély Pl. Toll tollbAn, könyv könyvbEn. Finn kirjassA, vedessÄ.

Ezekben hasonlít a legjobban.

2017. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
A vér, kéz, víz nem finn szó. Már a hunok is használták. A kínai Hun Kutató Intézet hitelesebb forrás, mint a magyar nyelvtan könyv.
2017. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A számnevek 1-től 6-ig a legtöbb finnugor nyelvben, így a finnben és a magyarban is egyezik.

pl.: magyar - finn - észt - mari

egy - yksi - üks - ик (ik)

kettő - kaksi - kaks - кок (kok)

három - kolme - kolm - кум (kum)

négy - neljä - neli - ныл (nal)

öt - viisi - viis - вич (vics)

hat - kuusi - kuus - куд (kud)


itt sok közös szó és nyelvtani elem megtalálható: [link]

2017. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!