Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A svéd nyelvnek azért van...

A svéd nyelvnek azért van olyan érdekes hangzása és pattogós ritmusa mert sokat hatott rá a finn és az orosz?

Figyelt kérdés

Általában nem szeretem a germán nyelvek hangzását, mondjuk az angol azért egész tűrhető, de a svéd szerintem nagyon szép hangzású nyelv.


Van pár különbség ami elválasztja a többi germán nyelvtől, például a németre, dánra és norvégra jellemző -e végű szavak a svédben sokszor -a hangra végződnek, ami meglehetősen ritka a germán nyelvekben, de gyakori a szláv és újlatin nyelvekben.


Meg van egy érdekes pattogós ritmusa a nyelvben, ami a finn nyelvben is megvan, viszont különbözik a monotonabb dántól és norvégtól.


Lehet, hogy azért ilyen a svéd, mert sokat hatott rá az orosz és a finn?



2017. ápr. 18. 18:19
 1/2 anonim válasza:
36%
En Finnorszagban elek, itt a sved is hivatalos nyelv, tanulnom is kell. Szerintem kb. a roman es a magyar kozott is tobb hasonlosag van, mint a finn es a sved kozott. Mikor eloszor hallottam, nekem inkabb franciasan csengett. A sved volt nemi hatassal a finnre, de mondom, ez nagyon elenyeszo. Szinte fel se tunik, nuasznyi. Kb 0.0001%. A finn hangzasra, mint a magyar. Azonos nyelvcsalad is, sot van par hasonlo szavunk. A sved ugy hangzik, mintha valaki nagyon gogosen beszelne. Nekem is eloszor nagyon tetszett, mostanra kb irrital. De ertem mirol beszelsz. AMugy az angol is german nyelv, es a sved olyan, mintha az angolt meg a nemetet gyurtuk volna ossze, szokincs illetve nyelvtan ugyileg. Hangzasar meg kulon vilag. Ok jobban affektalnak, mint a norvegok, vagy a danok, akik le is harapjak a szovegeket jobban, ezert is talalod elteronek a kiejtest. Orosz pedig vegkepp nem sok hatassal volt/van a svedre, meg a finnre se,pedig szomszed orszag.
2017. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem, a finn alig hatott a svédre. Szerintem nem hasonlítanak, teljesen másként pattog a finn és a svéd, és a hangzásuk tök más :)
2017. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!