Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svájci munka angol nyelvvel?

Svájci munka angol nyelvvel?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikusnak tanulok, 3 évem van mêg az egyetemen. Ha lehet, pár év itthoni munka után ki költöznek. Mivel nem feltétlenül a pénz számít, mindenképpen Svájcba mennek, ugy hogy a szakmámban maradjak. Probléma, hogy a 4 év alatt a gimnáziumi nemet órákkal nem tudtam megbarátkozni, nem is megy igazán, sőt. Angolban viszont felsofokum van, az megy is. Mennyi esélyem van, hogy megúszom kihagyasok nélkül? (Gondolok arra, hogy kint vagyuk rendes munka nelkul es közben németet tanulok, hogy rendes munkát kapjak=nem jo)

2017. ápr. 21. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Német nyelvtudás nélkül sajnos szinte sehol nem fognak alkalmazni. Kihagyások nélkül semmiképp nem úszod meg. Továbbá szinte senki nem tud rögtön a szakmájában elhelyezkedni. Nyelvtudás nélkül semmiképp sem,ezt kihangsúlyoznám. Valamint Svájcban nem a sima német az anyanyelv,bár ezt gondolom tudod. A hivatos ügyeket kötelező hochdeutsch-ul intézni,de a munkatársaid,meg úgy általánosságban az emberek szívesebben beszélik a Dialektüket (francia,svájcinémet stb... kantontól függ). De ezt már főleg csak a társasági élet miatt írtam. Minden esetre,ha nagyon akarja az ember,sikerülhet. Sok sikert a felkészüléshez! :)
2017. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Baromság. Három éve dolgozok itt mindeddig kizárólag angolul. Simán lehet IT-ban angol melót találni, mint ahogy a szakmában is röhögve el lehet helyezkedni, ha van az embernek pár év értékelhető multis tapasztalat. Némettel persze könnyebb, de egyáltalán nem kizárólagos.
2017. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Illetve ami még IT-sként nagyon fontos az a domain. Ha bankba akarsz menni azt nézik van-e banki tapasztalatod, ha pharma-ba akkor azt.


Ergo ha valaki Svájcba akar jönni, érdemes már otthon úgy felépítenie magát, hogy erre figyel. Például itt a legjobb IT melók zöme az valami nagybanki cucc, illetve a bankok körül lebzselő vendor cégek hirdetik meg. Ide nagyon sokszor elég az angol, de kelleni fog banki háttér. És ez persze nem a kiskunröcsögei takszövöt jelenti, hanem mondjuk a MorganStanleyt vagy valami hasonlót.

2017. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angollal simán, de vagy egy millád megtakarítva?

Mert még annyi sem lesz elég, hogy az első hónapot túléld.


A mi kétszobás OLCSÓ havibérlős lakásunk letéti díja 3500 chf (durván 800 ezer forint) volt - ok, ez majd visszajár, de lehetetlen csak úgy kipengetni, de Zürichben 1000 chf simán van egy 25m2-es kis lakáska.


Szóval rohadt sok pénz a lényeg, valamint szakmai tapasztalat.

Angollal jöhetsz, de aztán nem rt lekezdeni a németet - előbb a Hochdeutschot, aztán, ha az megy, a kantonális "Schwiizerdütschöt" - ami nyomokban SEM hasonlít a németre (főleg Ticino, vagy Valais kanton környékén). ;)

Én három hónapja élek kinn, de még mindig egyáltalán nem értem a "Züriidütschöt", pedig az a "legnémetesebb".

2017. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Züritütsch szerintem esélytelen, 3 év után se értek belőle egy büdös szót se, annak ellenére, hogy hochdeutschból C1 vagyok. De igazából nem is kell, a német bőven elég, most interjúzok egy bankhoz, ott is németül megy a dolog, általában a műveltebbje tök jól beszéli.. van pár egyszerűbb lélek aki nem, de azokkal ne foglalkozz.


A kiköltözés tényleg nem olcsó, bár a lakás kauciót ki lehet váltani egy biztosítással, ha nagyon nincs pénzed az elején. (Havidíjat fizetsz, cserébe a biztosító állja a károkat ha kell.) 1 milla azért tényleg nem árt indulásnak.

2017. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!