Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A cigányoknál miért szokás...

A cigányoknál miért szokás úgy beszélni hogy, raki, mondi, csináli, pakoli, (rakja, mondja, csinálja, pakolja) stb?

Figyelt kérdés
Nem mind beszél így de csak tőlük hallottam inkább.

2017. máj. 4. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

AZ lehet hogy primivség , de azért nagyon sok fiatal csak röviditve tud kényeskedni.

Vok, höri, sztem.

Itt olvasgass és meglátod a "primitiveket".

2017. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2


Írásban én is szoktam néha rövidíteni, mert fárasztó pötyögni. Ezek, amiket írtál, általános és elfogadott rövidítések.

De olyan, hogy "csináli" meg "pakoli", olyan nincsen, és nem is lesz.

2017. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez eredendően nem cigány szokás, hanem észak-magyarországi tájszólás, pl. Nógrád egyes falvaiban.

Mostanra a fehérek már eléggé leszoktak róla, főleg a fiatalok már egyáltalán nem beszélnek így, de a cigányok mindig is jobban ragaszkodtak a hagyományokhoz, vagy mondjuk úgy, nehezebben vették át a modern szokásokat.

2017. máj. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!