Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják azt angolul,...

Hogy mondják azt angolul, hogy valamikor a jövőben?

Figyelt kérdés
Van egy tippem, de egy kicsit hungish-nak hallom...

2017. júl. 27. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sometime in the future.
2017. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is arra tippeltem, akkor ezek szerint bejött volna
2017. júl. 27. 20:07
 3/8 anonim válasza:
24%

Nemaze az egyhusze de ott a Google fordító

A kezedbe nyomdosod azt a sz*rt és erre nem vagy képes?

Gratulálok!

Amúgy rajtam kívül senkinek nem jutott eszébe a Google ?

2017. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Te ezt most komolyan kérdezed...?

Bár sokat és folyamatosan javultak/-nak az online fordító programok, de azért még mindig elég sok f** fordítást adnak ki - nyilván aki nem nagyon beszél nyelveket, annak nem jön le...

Nyelvhelyesség, szórend, a megfelelő (angolos) szó kiválasztása, a magyar nyelvben képzők, ragok, jelek használata (tudod, toldalékok), tárgyas/alanyi ragozás eltalálása, angolban megfelelő igeidők... Nem egyszerű egy algoritmusnak.

És akkor még a nyelvi finomságokról, nüanszokról nem is beszéltem.

Én már párszor nagyon jót nevettem, máskor meg ledöbbentem, h. ha valaki használná, mennyire beégne pl. egy állásinterjún v. a kiszemelt lány előtt, ill. mennyi félreértést, bonyodalmat okozhat, meg persze vicces szitukat is.

/Magyar nagyszülőkkel rendelkező ausztrál ismerősömnek az óceán parton a hab és a tajték egyre ment (ez utóbbit a hullámverés miatt megtanulta a nagyijától). Csak akkor lepődött meg, mikor huszonévesen egy bp.-i látogatása alkalmával egy belvárosi cukrászda felszolgálója (és kollégái) körberöhögték, mikor még egy kis tajtékot rendelt a kávéjához.../

2017. júl. 29. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ertem mit mondasz, de viszont en beintettem volna a bp-i f..sziknak. Mire rohogtek korbe? Idejonnenek, itt Au-ban boven Ki lehetnenek rohogve az angol vizsga tudasokkal. Gondolom, tudod, hogy nem tennek, nagyon segitokeszek vagyunk. Mi vagyunk a Stepford orszag. 😄
2017. júl. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

2-es jelenteset nezd meg. Maminak igaza van, azt is jelenti csak eppen a belvarosi f..sziknak halvany gozuk nincs rola. Akkor most kiket kellene korberohogni?

2017. júl. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, h. hozzászóltál, és körbenéztél témában. Ahonnan idéztél, az egy 1862-es szótár, azóta változott a nyelv, a szóhasználat. Ez a történet meg kb. a '90-es évek végéről, a 2000-res évek elejéről való.

P.S.: mi sem használunk tajték szót a habtejszín helyett, akármennyire is levezethető lenne etimológiailag ;)

2017. júl. 31. 02:28
 8/8 anonim ***** válasza:
En se hasznalom a tajtek szot, de gondolom nagyi sem 1862-bol szarmazik. Inkabb tajszolas lehet. Koszi.
2017. júl. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!