Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen témáról beszélnek a...

Milyen témáról beszélnek a német felsőfokú origó nyelvvizsgán? 14/F

Figyelt kérdés
Idáig a 1000 Fragen 1000 Antworten felsőfokú könyvből tanultam. A tanárom szerint, ha nem tanulom meg a könyvből a pl környezetvédelmet, a drogokat, a közlekedést meg a nem tudom milyen témákat akkor esélyem sincs. Azt állítja, biztos hogy nem fog sikerülni, meg hogy mire gondolom, hogy sikerülni fog, amíg még csak 80. oldalig értem el a kb 300-ból. Nem mintha egy szóra is emlékezék már az előző témákról. Középfokra is úgy, mentem, hogy csakis 2 kifejezést jegyeztem meg az előző könyvből: Was mich angbelangt (ami engem illet) és a: Meine Zeit ist ziemlich karg bemessen (Az időm meglehetősen szűkre szabott). A was mich anbelang-ot tudtam használni ast hiszem kétszer vagy háromszor is. Mindent magamtól mondtam alapjában, viszont most félek, hogy egy 15 évessel (mire megyek 15 leszek) tényleg elkezdenének beszélgetni a drogokról, a globalizációról, a nők mai helyzetéről, a házasságról, a gyereknevelésről stb? Nektek milyen témáról kellett beszélnetek a nyelvvizsgán? A szabad beszédnél, amikor leülsz és elkezdesz velük csevegni, a képleírásnál és a szituációnál? Vagy milyen nyelvvizsgát ajánlanátok nekem?

2017. júl. 31. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De minek kell 15 évesen felsőfokút tenni? Hova sietsz? Hát hiszen még a tanárod se javasolja, aki ismer! Hány % lett a középfokúd?
2017. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mást fognak tőled kérdezni, mert csak 15 éves vagy, de lehet, hogy egy felnőtteknek szóló téma jön. Ezt is tudnod kell kezelni.

Egyébként a drogok tizenéves probléma. A többiről pedig a saját családodból meríts!

2017. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem ismerősöm aki angolbol felsofokuzott o 16 evesen ment es siman odaadtak neki globalis felmelegedest politikai helyzetet meg torvenykezest, szoval szerintem azert nagyjabol legalabb magyarul olvasd at a temakat.
2017. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!