Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol vagy német nyelvből...

Angol vagy német nyelvből érdemes-e inkább ráhajtanom egy felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Olvasási szinten megvan mind a kettő, de nyelvvizsgám egyikből sincs. Keményen rá szeretnék hajtani az egyikre, feléleszteni az elfelejtett tudást és megcsinálni egy felsőfokú nyelvvizsgát.


Bölcsész diplomáim vannak, sajtó, kommunikáció, PR, levéltár stb. területen keresgélek majd állást Budapesten és Nyugat-Magyarországon.


Melyiket érdemes választanom inkább?



2013. szept. 20. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami a német mellett szól az Ausztria és Németország viszonylagos közelsége. Elég sok német cég van akiknél ez feltétel/előny.

Angol viszont szerintem sokkal jobban használható. Legalábbis azokon a területeken ahol én mozgok az angol a "közös nyelv". Én angolt választanám.

2013. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angol társalgási szint, német nyelvvizsga.
2013. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szakmádban szerintem a német, de amúgy legyen a - hosszabb távú - cél mindkettő.
2013. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!