Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják németül a "bealud...

Notyourbabe kérdése:

Hogy mondják németül a "bealudtam" kifejezést?

Figyelt kérdés
Tudjátok, amikor pl néztek egy filmet és bealszotok rajta.

2017. aug. 3. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mármint: elaludtam rajta?
2017. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Alain Delon ***** válasza:
61%
Szerintem ezt más nyelvre nem tudod lefordítani. Ezek a "be-" szavak szlengszavak, ami x éve jöttek be a magyar nyelvbe.
2017. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, a Csernus hülyeségei.
2017. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Időközben megtaláltam, de azért köszönöm a válaszokat. Ha valakit érdekel: ich bin eingeschlafen
2017. aug. 3. 10:30
 5/11 Alain Delon ***** válasza:
09:49: Nem Csernus hülyeségei.
2017. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem - akár hány éve "divat" a magyar nyelvben - nem helyes. A hajam az égnek áll, amikor ezeket hallom:

bealudtam (=jól mondta egyik előző, elaludtam rajta), benéztem (elnéztem vmit), stb.. Persze a benéz lehet helyes is: benézett a szekrénybe, vagy benézett a nagymamájához (beugrott hozzá)

2017. aug. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az einschlafen inkább elalszik
2017. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ich habe verschlafen a keresett kifejezésed :)

Einschlafen az elaludni.

2017. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Téves a kommentelők javítása, ha elalszom a filmen, mert olyan unalmas (= szleng bealudtam), akkor az ich bin eingeschlafen. Egyéb alternatívái, verziói szlengben az eindösen, einnicken, wegsacken, einpennen. Mifelénk főleg az eindösen, einpennen verziót használják, ha valaki "bealszik" a tévé előtt (Dél-Németo.)


Ha elaludtam reggel, az a verschlafen (de ezt a magyar szlengben nem nevezik bealvásnak). Német szleng verziói pl. a verpennen (perfekt ebben az esetben haben-nel képzhető)

2017. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elnézés ha valakit zavart a "szlenges" kifejezésem. Mindig ezt használom és eddig senkise szólt rám. Még a magyartanárok se. Az utolsó jól leírta. Köszönöm így utólag is😊 Az einpennent azt ismertem már mert erre fele ezt használják a fiatalabbak (D-Németo.), de a "szebb" kifejezését nem tudtam
2017. aug. 7. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!