Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dinner was had at the hotel....

Dinner was had at the hotel. Ez helyes arra, hogy a vacsora az étteremben volt? Illetve .

Figyelt kérdés

Illetve ha ezt a szerkezetet használom,akkor ez egy formálisabb szöveg,de lehetne szenvedő nélkül simán was-al is, csak az hétköznapibb?


Másik kérdés, hogy ha 'was to be'-t akarnék használni

pl:

Dinner was to be had at the hotel. Ez is jó? Azt jelenti : A vacsora a (úgy volt),hogy a hotelnél lesz.?


2017. aug. 17. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

A was had-nek semmi értelme. Szenvedő szerkezet, ami tök felesleges ide.

Dinner was at/in the hotel. Ennyi.


A másodikat én más szerkezettel mondanám, nem a vacsorát tenném meg alanynak.

We were supposed to have dinner at/in the hotel.

2017. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

"A was had-nek semmi értelme. "

Na, miket meg nem lehet tudni. Tán közölni kéne a brit sajtóval is...

But a great time was had by all

The best gain was had by Sage Group

An apparently morale-boosting evening was had by all

2017. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Lehet kötekedni, vagy el lehet olvasni a következő mondatot, és érteni, mire gondolok. :)
2017. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
:D
2017. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vree ***** válasza:
60%

Egyetértek Sztrogoff-fal, #1es tudatlan vagy. Az általad helyette ajánlott gyerekes mondatszerkezetek is bénák.


Kérd: az utóbbi (Dinner was to be had at the hotel.) tökéletes.


Az első mondat is csak azért tűnhet esetlennek, mert az alany meg nem nevezése nehezen indokolhatónak tűnik, azonban a második esetben, mivel programról van szó és nem fix, hogy kik a résztvevői, tökéletesen helyes.

2017. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyeneket, mint te, utolsó. Nem egyetérteni lehet, kijavítani is, de áruld már el: miért mocskolódsz meg személyeskedsz? Az idegennyelves kérdések a legártalmatlanabbak ezen az oldalon, de már ide is félve jövök be, mert hiába a jószándék, megbeszélés helyett csak a leugatást kapni minden oldalról. Bocs, de ezek után nem magamat tartom ostobának, nézz magadba.
2017. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindegyik, amit írtatok, helyes. Tehát a vita stilisztikai, amiben meg nincs tudatlan meg okos, kedves Vree. Az is érdekelne, miért gyerekes meg béna egy olyan mondat, mint "The dinner was at the hotel", vagy mi a baj a "supposed to"-s mondattal. Mert egyik se béna, max nincs megbonyolítva.


Ha egy baráti levélben, nyaralási beszámolóban írja a kérdező ezeket, és nem elszigetelt mondatok, vagy nem követelik meg a hivatalosnak ható szenvedőt, akkor az ott furán hatna.

2017. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, álljon már meg a menet.

Lehet, hogy én indítottam el a személyes síkra terelést, de azért az alapja ennek továbbra is az, hogy #1 megjegyezte, hogy e szerkezetnek semmi értelme, ezen én meg kissé felnyomtam magamat. Állíthat valaki helytállótlanságokat, de ha nem kimondottan félrevezetés a cél, akkor a magabiztosság sokkal irritálóbb. :D

Egyébként, Nova-9, ha beütötted vón a kifejezést a gugliba, láthattad vón, hogy szó nincs arról, hogy ezt csak államalapító okiratokban lehetne alkalmazni.

2017. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,alap az,hogy direkt kérdeztem,hogy ha használom akkor formálisabb? Nos ezek után #1-es válasza nem helytálló.
2017. aug. 18. 20:46
 10/15 A kérdező kommentje:
(de nem pontoztam le,csak felpontoztam azt,aki igazolta,hogy igen..)
2017. aug. 18. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!