Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudnak angolul, a...

Miért nem tudnak angolul, a külföldi bevándorlók ( kivéve Anglia, Írország)?

Figyelt kérdés
Sok helyen voltam,de az a tapasztalatom, hogy a helyi lakos, Svèd, Finn, Norwèg, Dà, Nèmet..stb tudnak angolul, de az ott született arab, török, lengyel, csak a helyi nyelvet tudja, a sajàtjàn kívül( sajnos a magyarok is)..

2017. aug. 20. 15:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert boldogulnak 2 nyelvvel is.
2017. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Mert a németek aztán annyira tudnak angolul... hát nem.
2017. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tudnak azok, még az NDK-ban is volt lehetőség angolt tanulni, csak nem szeretnek. Ha leszólítasz valakit az utcán hogy tud-e angolul azt mondja hogy nem mert akkor hamarabb szabadul. Én is így szoktam csinálni, meg ezt sok nyugati országban tapasztalom.

2017. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem hinnèn, a szupermàrketekben, sok a turista, s sok munkahelyen elvàrt alapjàraton az angol nyelv, ès ha egy arab helyben születik, ugyanazt az iskolàt vègzi mint a helyi( pl. Norweg, Dàn), de mègsem tud angolul, míg a 10 èves norweg kisgyerek, folyèkonyan, tisztàn beszèl angolul! Ez hogy lehet? ?
2017. aug. 20. 15:59
 5/23 A kérdező kommentje:
Èn szègyelnèm, ha tudok, ès nem vàlaszolok, meg letagadom...szegènysègi bizonyítvàny!
2017. aug. 20. 16:01
 6/23 anonim ***** válasza:
Én ilyet soha nem tapasztaltam. Főleg olyantól aki ott született. Aki kisiskolás korban kerülnek oda azoknál előfordul mert ott sok idő a felzárkóztatás így a nyelvoktatással nem is bajlódnak később meg maximum alap szinten tanulnak meg ha nem folytatnak felsőfokú tanulmányokat. De kizártnak tartom hogy valaki ott születik és az ottani oktatásban részesülve ne tanuljon meg angolul.
2017. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#5

Nincs ebben semmi szégyen. Én sem azért tanultam idegen nyelvet hogy az agyhalott turistákat útbaigazítsam, akik egy google mapsot nem tudnak kezelni.

2017. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kívàncsi lennèk ha te mennèl külföldre, hogy esne, ha nem èrtenèk meg a vilàgnyelvet, az angolt, hogy kèrnèl kàvèt Amsterdamban? Magyarul?
2017. aug. 20. 16:12
 9/23 anonim ***** válasza:
mert nem tartják szükségesnek. az adott lakóhelyük nyelvén elvannak, van meló, akkor minek nekik angol alapon nem tanulják meg.
2017. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#8

Hát elég ostoba lehetsz ha te a helyi nyelv ismerete nélkül egy kávét nem tudsz rendelni pedig nem bonyolult, rámutatsz az itallapon. Jártam én már olyan helyeken ahol aztán végképp semmilyen világnyelvet nem beszéltek ott is elboldogultam.

2017. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!