Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudnak angolul, a...

Miért nem tudnak angolul, a külföldi bevándorlók ( kivéve Anglia, Írország)?

Figyelt kérdés
Sok helyen voltam,de az a tapasztalatom, hogy a helyi lakos, Svèd, Finn, Norwèg, Dà, Nèmet..stb tudnak angolul, de az ott született arab, török, lengyel, csak a helyi nyelvet tudja, a sajàtjàn kívül( sajnos a magyarok is)..

2017. aug. 20. 15:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Europa összes nyelvèn megtanulsz kàvèt kèrni? Ha ha vicces...hogy nèzed meg a múzeomokat, ott nincs tàrlatvezetès magyarul..vagy hogy csajozol, hogy beszèlgetsz a helyiekkel az èlet dolgairól, tapasztalatok, eszmecserèk? Nyugat europàban, sőt mèg Romániàban is sokan tudnak angolul, nèmetül, franciàul...
2017. aug. 20. 17:09
 12/23 anonim ***** válasza:

#11

Te komolyan ennyire ostoba vagy? Egyrészről európai nyelvek 3/4-ede germán. Ha tudsz angolul meg németül ki tudod találni hogy nagyjából mi micsoda az itallapon. Ha meg nem a kávézókban akkor is kiszolgálnak ha nem tökéletes nyelvtani helyességgel kérsz valamit sőt rámutatsz hogy azt aztán hozzák. Ez így van Hollandiában is meg a borneói dzsungel közepén is.

2017. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Németországban élek már évek óta, de az itt született németek is alig mekegik az angolt, mert egyszerűen nincs szükségük rá. A török származású ismerősöm is ugyanúgy beszéli az angolt, mint a németek. A magyarok meg még annyira sem beszélnek angolul, nem kell itt mindjárt külföldre menni. Vagy ha beszélnek is akkor olyan magyaros akcentussal, hogy még az anyjuk se értik mit beszélnek.

Amúgy meg csak a turisták miatt neked senki sem fog angolt tanulni, de mondjuk ilyen alap szintet ők is megértenek.

2017. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Làtom mèg mindíg a kàvènàl tartasz...hogy kommunikàlsz az emberekkel egy màsik orszàgban, pl Àzsiàban, Kanadàban, ha megkèrdezik tőled, hogy tetszik az orszàg? Nèmetül? Úristen...làtom nem csak a nyelvvel van gondod, az I,Q val is!
2017. aug. 20. 18:38
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezne tőlem ilyet bárki is. Ahol egyáltalán nem értenek semmit abból az 6 nyelvből amit beszélek ott marad a non-verbális kommunikáció. De látszik hogy te nem hogy külföldön nem jártál de még a krumpliföldön túl sem.
2017. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Volt töritanárom bejárta a fél világot, Kínától kezdve Egyiptomig, nagyjából 20 országban járt, alap szinten beszél angolul, tud kérni ami kell neki, de beszélgetni nem tud mégse volt ebből problémája, nem azért ment, hogy helyiekkel beszélgessen. Világot akart látni, ennyi. Akinek az az igénye, hogy helyiekkel beszélgessen az megtanul legalább középfokú nyelvvizsga szintjén, vagy felsőfokú szinten. Ennyi.
2017. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Èn soha sem jàrtam nyelvtanfolyamra, Londonban, ès Miamiban a munkahelyen ès az utcàn tanultam angolul, de ha elmegyek vilàgot làtni, a minimum hogy tudjak angolul tàsalgàsi szinten, külföldön, a koedukàlt hotelekben, ahol 6 an aludtunk 6 különböző orszàgból egy szobàban, jó volt eszmecserèt folytatni, baràtkozni, sok hasznos tanàcsot kaptam külföldi turistàktól, mert sok helyre nem èrdemes bemenni, kifizetni a belèpőt. Egyèbkènt a helyi lakosok közótt a 20-40 èv közöttiek ( európában) 80% tud angolul, csak az arabok meg a törökök nem...
2017. aug. 21. 07:46
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha te ilyen nyelvzseni vagy, mit törődsz azzal, hogy az arabok vagy a törökök milyen nyelven tudnak beszélni?

Pont velük akarsz társalogni?

Ha ez elkerülhetetlen (amit kétlek), tanuld meg az ő nyelvüket is.

Egyébként is az ő bajuk, nem a tied.

Egyszerűen nem értem, mi fáj neked ebben.

2017. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

#17

Hát nem tudom én akármennyi törökkel meg arabbal találkoztam mindegyik beszélt angolul. Jobban mint a magyarok, mert ők Európa nyelvtudatlanjai. De nem tudom mit izgat ez téged hogy ők nem beszélnek Németországban angolul már ha létezik egyáltalán ilyen. Az nem zavar hogy a székely magyarok nem beszélik a szülőhazájuk hivatalos nyelvét? Hogy nem tudnak bemenni egy hivatalba és elintézni egy alapvető dolgot? Dettó igaz a felvidékiekre a vajdasági magyarokra meg a többire. Na az a szégyen hogy 100 év meg 4 generáció sem volt nekik elég arra.

2017. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Még hogy a külföldiek nem tudnak angolul...

Átlag középiskolás magyar diákok 2-3 mondatnál többet nem tudnak makogni. Vendéglátósok közül is rohadt kevesen beszélnek itt angolul, nemhogy németül. Szerintem a magyarok sokkalta rosszabbak e tekintetben, úgyhogy te csak ne panaszkodj, kérdező.

2017. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!