Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért kezdték el mostanában...

Miért kezdték el mostanában olyan sok helyen használni a fentebb/lentebb kifejezést a feljebb/lejjebb helyett?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem hallottam így, hogy "fentebb" vagy "lentebb", de az utóbbi időben mindenhol szinte csak ezt hallom. Mi lehet ennek az oka? Lemaradtam egy nyelvújításról? Először csak ismerőstől hallottam Veszprémben és gondoltam ez is valami tájszólás, mint a "hüttő" vagy a "terittő", de mostmár egyre több embertől hallom itt Budapesten is.

2017. aug. 31. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nincs ebben semmi új.


...feljebb már fenyőerdők vannak...

...ment fentebb részletesen kifejtettük...

2017. szept. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
mint
2017. szept. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mas jelentesuk van.

Mindegyik helyes

Hova? Feljebb/lejjebb.

Hol? Fentebb/lentebb.

2017. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egymas helyett nem is lehet hasznalni, ezt rosszul tudod.
2017. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KulGery ***** válasza:
36%

4-es


Nem rosszul tudja, hanem úgy hallja, hogy sokan nem foglalkoznak ezzel a szabállyal, és ennek ellenére felcserélik.

2017. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapesten születtem, gyerekként, senki se fentebb-ezett. Később vidékiektől hallottam.

Oka, ha többet hallod: egyre többen jöttek vidékről Bp-re, és a bp-iek is átvették. Már médiában is hallani.


Amúgy ugyanaz a jelentésük hivatalosan:

[link]

2019. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!