Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a szlovák...

Mi a véleményetek a szlovák nyelvről?

Figyelt kérdés
Könnyű vagy nehéz?Nyelvtani része milyen?

2017. szept. 21. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz
2017. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
62%

A rendes szlovák igen, de a szlovák roma nagyon egyszerű. Szokárgyesz és buzerántosz, ennyi az egész.

Komolyra fordítva, nyelvérzék meg elhatározás kérdése az egész. Az pedig hogy melyik nyelv nehéz, teljesen relatív. A szlovák, mint a szláv nyelvcsalád része, nagyjából megérthető ha beszélsz pédául oroszul vagy lengyelül.

2017. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mansour ***** válasza:
100%

Hát, könnyűnek semmiképp sem mondható...

A kiejtés a mássalhangzó-torlódásoktól eltekintve nem jelenthet különösebb nehézséget. A nyelvtan viszont, hát elég "sűrű". Főnév- és melléknévragozás, folyamatos-befejezett igeszemlélet, kétféle visszaható ige, szóval van benne nehézség jócskán. De azért nem megtanulhatatlan.

2017. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom szerint ezt a nyelvet csakis aktív használattal lehet megtanulni.

Szóval hiába megolod be az összes nyelvtani szabályt, hiába tudod az összes ragozási mintát, az egyszerűen nem elég, mivel annyi kivétel van hogy csak akkor fogod rendesen megtanulni ha aktívan használod.

Ami persze minden nyelvre igaz, de míg pl ha az angolban ismered az alap szavakat és mondjuk a present simplet/continious-t akkor már egy csomó mindent el tudsz mondtani, addig a szlovákban még az egyszerű mondatokhoz is sok mindent kell tudnod.


A szlovákban mindegyik főnévnek van neme, női, férfi vagy semleges. Ezeken belül mindegyiknél van vagy 4-5 minta szó, amik alapján ragozod a szavakat a különböző esetekben.


Szóval először el kell döntened melyik nem-be tartozik az adott főnév, ez még talán ez egyszerűbb része, de ezen belül is vannnak kivételek, amiket egyszerűen meg kell jegyezni. Aztán el kell döntened melyik minta alapján ragozod, ez már valamivel nehezebb, általában a szó végződése alapján döntöd el (pl hogy kemény vagy lágy mássalhangzóra végződik) persze itt is akadnak kivéltelek bőven.


Harmadik lépésben el kell döntened hogy melyik esetről van szó (birtokos, alany, részes stb.) ezekből van összesen 7.


Ha már eddig eljutottál akkor azt gondolod hogy most akkor már biztosan tudom milyen végződés kell az adott főnév végére, és akkor rájösz hogy még ezeken az adott mintákon belül is van, hogy többféle végződés is lehetséges, attól függően milyen konkrét szóról van szó.


Az angolban pl van értelme megtanulni az összes nyelvtani szabályt, mert azokat akár beszéd közben is felidézheted, és ellenőrizheted hogy hogyan kell mondani azt amit épp mondani akarsz, jó, nem leszel még tökéletesen folyékony ebben a fázisban, viszont legalább helyesen fogod mondani azt amit akarsz.


A szlovákban viszont egyszrűen túl sok mindent kell "leellenőrizned" ahhoz hogy azt beszéd közben alkalmazhasd, szóval a sok gyakorlás útján szerzett tapasztalatodat kell használdnod arra hogy kiérezd hogyan van helyesen.

2017. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Az utolsóknak igaza van, nagyon nehéz, én is csak akkor tanultam meg mikor szlovák iskolába kezdtem járni. Osszehasonlítva a magyarral a szlovák sokkal nehezebb
2017. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon nehéz és ronda nyelv. Legalábbis számomra ronda. És minden ismerősöm szerint is, akinek tanulni kell magyar kisebbségként. Szerintük is nehéz nyelv, habár én ezt csak ránézésre és hangzásra állapítottam meg.
2017. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!