Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvtan miben nehezeb...

A német nyelvtan miben nehezebb, mint az újlatin nyelveké?

Figyelt kérdés

A germán és az újlatin nyelvek is az indoeurópai családhoz tartoznak, olyan nagy különbség nem lehet közöttük. Ha jól tudom pl. a németben közel sincs annyi igeidő, mint mondjuk az olaszban, portugálban.

Mégis mindig azt olvasom, hogy a német a nagy európai nyelvek közül a legnehezebb.


2017. szept. 26. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Újlatin nyelvek közül nem sokat beszélek, csak a spanyolt középfokon, de a német szerintem sokkal nehezebb. Ami nekem nagy gondot okoz/ott a németben az a melléknévragozás, a főnevek többes száma (ami spanyolban csak egy "s" betű, németben pedig nincs rá szabály), a kötött szórend, a spanyollal szemben itt van hímnem, nőnem és semlegesnem is.

Egyetlen egy, ami szerintem spanyolban nehezebb, az az igeragozás (több igeidő, azokon belül is háromféle alapragozás + rendhagyó igék).

És ne haragudj, hogy belekötök, de azt írod hogy: "A germán és az újlatin is az indoeurópai nyelvcsaládba tartoznak, olyan nagy különbség nem lehet közöttük." Hát pedig szerintem elég nagy különbség van. A spanyolt inkább az angolhoz hasonlítanám, a némethez eléggé elenyésző a hasonlósága. Mellesleg a magyar és a finn nyelv is ugyanabban a nyelvcsaládban van, mégis teljesen eltérnek egymástól, hasonlóan hangzó szavak is alig vannak.

2017. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az főnevek három neme miatt nehezebb.

Ha nem tudod a macska milyen nemű, nem tudsz olyat mondani:

A macskámnak, a macskának, a macskádnak.

2017. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

die Katze a macska

A macskámnak meine Katze.


Tárgyeset is van a németben.

Der Hund Kutya

Den Hund kutyát

Kutyádat deinen Hund

2017. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!