Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sokra tudnám vinni azzal, ha...

Sokra tudnám vinni azzal, ha sok idegen nyelvet anyanyelvi szintre megtanulnék?

Figyelt kérdés

2017. szept. 26. 16:45
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%
elnezest kedves kerdezo, de ha az angol tanarodban ennyire megbizol, hogy felteszed neki ezt a kerdest, raadasul az o velemenyere hagyatkozol, akkor megis minek kellett ezzel a kerdessel lejjebb vinni a gy.k. szinvonalat?
2017. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%
C1-es vizsgával 6 éve élek Londonban, és rengetegszer csak csodálkozom... Anyanyelvi szint... Majd akkor szólj, ha már nem lóg bilibe a kezed.:D
2017. okt. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű kideríteni, hogy ki van anyanyelvi szinten. Ha sok - NEM rokon / barát / ismerős - külföldi is anyanyelvűnek hiszi. Addig csak az álmodozás megy. Azt hogy egy magyar anyanyelvű angol tanár mit mond, azt magasról letojom. Az anyanyelviek véleménye a reveláns egyedül.
2017. okt. 18. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
A japánok pedig valóban lenézik, ki nem állhatják a kérdezőhöz hasonló öntelt, okoskodó alakokat. Felesleges ilyen mentalitással japánt tanulni.
2017. okt. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

" Úgy tesókám, hogy valakinek van nyelvérzéke ;). Attól még, hogy a faterod/muterod tehetségtelen, attól még más lehet. Képzekd, a bátyjám 3 nyelvet tud anyanyelbi szinten."


Én meg nyelvész vagyok, és az anyanyelvi szint meghatározhatatlan fogalom.

2018. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Pont ezaz, amit az utolsó válaszoló írt. Tökéletesen anyanyelvi szintre több nyelvet megtanulni kb lehetetlen,ha csak nem fordítod erre életed nagy részét. Egy nyelv még csak-csak oké, valami egyszerűbb, mint az angol ha nagyon durván beleásod magad. D


Japánhoz annyi, hogy én tanulom már egy ideje. Abból viszont tényleg képtelenség anyanyelvi szinten megtanulni, annyi rejtett kis "hülyesége" van a nyelvnek. N1es szintet mondják a legfelsőbbnek ugye (5 szint van) de még az is nagyon messze áll az anyanyelvi szinttől. Meg eleve nem értem, minek akarsz anyanyelvi szinten megtanulni. Ha folyékonyan beszélsz és az emelt nyelvvizsgáid megvannak és vagy is azon a szinten, az már bőven elég.

2018. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!