Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok - főleg a fiatalabb...

A magyarok - főleg a fiatalabbak - nem ismerik a "perfekt" szó jelentését?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon állandóan azt olvasom, hogy valaki "anyanyelvi szinten" beszél vagy szeretne beszélni egy nyelvet.

Ez pedig csak akkor lehetséges, ha az illető már az óvodát, de legalábbis az elemi iskolát az adott országban végezte.

Évtizedek óta élek külföldön, fordítással foglalkozom, és nagyon jól, remekül, kiválóan azaz perfektül beszélem a nyelvet.

De még ennyi idő és ilyen foglalkozás mellett sem állíthatom, hogy "anyanyelvi szinten", holott komoly egyetemet is végeztem itt.

Miért nem fogják fel az emberek, hogy (hacsak egy szülő nem idegenajkú) anyanyelvi szinten képtelenség megtanulni egy nyelvet, különösen akkor, ha a tanulás Magyarországon történik?



2017. szept. 26. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mi a kérdés? Mert oké, hogy van kérdésed, de ennek a lényege ennyi:


"Szerintem hülye, aki úgy gondolja, hogy anyanyelvi szinten tud idegen nyelven beszélni, kérlek írjátok le, hogy szerintetek is hülye."


Ennek mi értelme egy jó kis közös gúnyolódáson kívül?

2017. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi minősül anyanyelvi szintnek, de ha írásban kommunikálok velük, akkor az angol anyanyelvűeknek nem szokott leesni, hogy én nem vagyok az...
2017. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
100%
Szerintem összekeversz valamit. Anyanyelvi szinten meg lehet tanulni egy nyelvet (elképzelhető, hogy többet is, de az nem én vagyok:))), "perfektül" azaz tökéletesen viszont nem, hiszen a nyelv folyamatosan változik, születnek és eltűnnek szavak, jelentésváltozáson esnek át, ott a szaknyelv, a tájnyelv, az argó, az idiómák és még sorolhatnám... (de ettől függetlenül miért ne mondhatná valaki, hogy tökéletesen beszéli a nyelvet, ha egyszer úgy érzi, hogy ő tökéletesen tudja?)
2017. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert te saját bevallásod szerint, nem tudtál anyanyelvi szinten megtanulni, másoknak egedtessék már meg, hogy sikerüljön :) Azt aláírom, hogy ebben a magyar rendszerben nagyon kevés esély van erre a szintre, de ha az ember kimegy az adott országba és ott tartózkodik huzamosabb ideig, aktívan érdeklődik a nyelv iránt anyanyelvi beszélőktől, akkor ez nem egy lehetetlen kihívás. Nem tudom miért kell általánosságként kezelni valamit,amit csak a te és környezeted alapján mondhatsz.
2017. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo, evtizedekkel ezelott hagyta el az orszagot. Akkor a #perfekten" tudni egy nyelvet azt jelentette, hogy felso fokun, nem tokeletesen vagy anyanyelvi szinten.
2017. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4-es, kimenni es anyanyelvi szinten megtanulni egy nyelvet kb. 10 eves kor alatt lehet. Ebben igaza van kerdezonek.
2017. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
#6-os ha ezt valamilyen tudományos magyarázattal/ forrással kiegészítenéd az úgy hitelesebb lenne. Nekem van két olyan barátom is akinek ez sikerült és tudtommal 16-17 évesen jutottak ki az adott országba. Senki meg nem mondta róluk, hogy nem ott születtek.
2017. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:

#5: OK, értem, lehetséges, abban az időben én még a magyarral is csak ismerkedtem. :-) Ettől még ezzel a kérdéssel így, ebben a formában kiröhögtette magát, legalábbis az itteni "mai fiatalok" között.

Ugyanakkor persze nem kétlem, hogy egy évtizedekkel ezelőtt kivándoroltaknak szóló GYK oldalon jól megértené egymást az évtizedekkel ezelőtti magyart beszélő társaival. :-)

2017. okt. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!