Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dánul vagy hollandul tanuljak?

Dánul vagy hollandul tanuljak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a két nyelv, nem tudok választani. Mind a kettőt elkezdtem már tanulni, de inkább egyre kéne koncentraljak szerintem. Angolul jól tudok, németet fogok tanulni és még megtanulnék dánul vagy hollandul, mert nagyon érdekelnek a germán nyelvek.Ha idegenvezető lennék melyik a keresettebb, illetve van ilyen tanárrá kereslet, ha tanár lennék? Esetleg 5 év alatt meg lehet tanulni mind a két nyelvet? Egyszerre tudnám tanulni, vagy inkább egymas után, vagy fölösleges e két nyelvnek a tudása. Azt hallottam, hogy hasznos lehet egy ritka nyelvet tudni.
2017. nov. 4. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A holland nem ritka nyelv, sok holland cég van Mo-n és sok tengerentúli holland terület is van, ahol beszélik. A kettő közül én ezt javasolnám, persze attól is függ, hogy melyik ország/kultúra érdekel jobban.


Nézz körül az álláshirdetések között, hogy milyen területeken keresnek ilyen nyelvtudású embereket, az is segíthet a további tanulmányaid kiválasztásában.

2017. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod a tanácsom akkor dánul tanulj. Ha beszéled a dán nyelvet akkor sokat megértesz a svéd és norvég nyelvekből.Ezek skandináv nyelvek és meglehetősen hasonlóak. Kis fantáziával az irott hollandot is könnyebb kikövetkeztetni. Ezt saját tapasztalatból írom. Még egy fontos dolog, az angol nyelvet is könnyebben el tudod sajátítani késöbb ha még nem tudod. A grammatika felépítése is sokban hasonlít egymáshoz.
2017. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!