Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az emberek zöme miért képtelen...

Az emberek zöme miért képtelen helyesen leírni a szex szót és különböző toldalékolt formáit?

Figyelt kérdés

Aki már járt Szerelem, szexualitás részlegen, tudja, hogy miről beszélek. Tényleg, mi olyan nehéz benne? Rövid, ugyanúgy írjuk, ahogy mondjuk, ilyen alapon csak a végén az x okozhatna problémát, de az mindenkinek megy... Rendben van, hogy a külföldi filmekben mindenhol "sex" és "sexy"felirat díszeleg, de kizártnak tartom, hogy máshol ilyen formában találkoznának vele, amikor két tisztességes mondatot sem képesek leírni. Lusták utánanézni?


Azt is elfogadom, ahogy egy hasonló kérdésben már láttam, hogy nem magyar szó, de! Átvettük, akkor meg tessék megtanulni leírni! Lehet, hogy a szex leírva valakinek olyan visszataszító, mint nekem a kompjúter és az ímél, de ha úgy kell írni, akkor úgy kell és kész!


Lehetőség szerint nem nacionalista nyelvvédők válaszait várom, hanem olyanokét, akik tényleg tudnak felelni a kérdésre. Lusták? Hanyagok? Azt hiszik, így menő? Vagy?


2010. máj. 31. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Biztos a busz szót is busnak írják.

Akik a szexet sexnek írják azok egyszerűen nem tudnak helyesen írni.

2010. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, amiért egyéb szavakat sem képesek leírni. Best of:

muszály (a kedvencem!), lessz, had, higyjen stb.


(Helyesen: muszáj, lesz, hadd (hadd csináljam, had = sereg, higgyen.)

2010. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyelőre egyenlőre
2010. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen fogalmuk sincs a helyesírásról.

Osztom a véleményed, de nem sokat tudunk tenni sajnos...

2010. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

sex - ezt tipikusan azért írják, mert menő

De ami egyértelműen a helyesírás nem ismeretéből ered: "Lenne egy kérdésem a szexel kapcsolatban." Nekem ez a halálom. Talán még egyszer sem láttam itt helyesen leírva azt a szót, hogy szexszel. Pedig a kettő nagyon mást jelent :)

2010. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Liberalizálják a helyesírást. Nekem az a kedvencem, amikor az x végű szavakat úgy látják el a val/vel raggal, hogy a v x-szé hasonul :) pl. szexxel
2010. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Olyat is láttam már, hogy SZEKSZ! :D Talán mind közül ez a legbosszantóbb. :)
2017. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!