Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt vettétek fel...

Mennyi idő alatt vettétek fel egy másik nyelvnek az akcentusát, kiejtését, szavait a magyarhoz?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy aki sokáig van kint külföldön és nem beszél magyarul, hamarabb jut eszébe a szó a másik nyelven, vagy akár nem tud már önözni és tegezni, más hangzókat ejt... Mennyi időnek kell eltelni, hogy az agy ilyen szinten "átálljon" ?

2017. dec. 2. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Onozni, magazni senki nem felejtsd el, csak esetleg nem akar. Tent, hogy a kint szuletett gyerekek , akik beszelnek magyarul, belekeverednek, nagyon nehez nekik, Igy inkabb azt mondjuk, hagyjak, tegezhetnek ha a bacsi, neni is ott van. Kint elo magyarok, akik 10-12 eves korul mentek ki, nem felejtenek el magyarul, csak a szokincs szukul le es nem novekszik.
2017. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éve élek külföldön, és valóban előfordul, hogy az ember hirtelen egy-egy kifejezést rosszul mond, vagy egy szóm gondolkodnia kell. A nyelvet - hiába anyanyelv - használni kell, hogy ne kopjon meg. Én csak magyarul olvasok, gyerekemmel kizárólag magyarul beszélek (férjem külföldi), próbálok naponta, kétnaponta az otthoniakkal beszélni, ez is segít. Vannak itt magyar barátaim, és néha bizony elhangzik a “na jó, rezerváljunk akkor ebben az étteremben” a “foglaljunk” helyett. Ez azért van, mert az ember egész nap egy másik nyelven beszél, így néha fel sem tűnik, hogy rosszat mond. Persze egymás között szólunk, hogy “foglajunk” az, nem pedig “rezerváljunk”, de attól még meg-megesik.

Akcentus azonban nincs senkinek, mindenki akcentus nélkül beszéli a magyart, olyan is, aki huszonéve van itt. Szerintem a kiejtés tisztaságát nem lehet olyan könnyen elveszíteni.

2017. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Utolso pontosan ugyanez a szitu mint nalatok, csak en majdnem 9 eve elek kulfoldon. De a magyart a gyerekeim miatt folyamatosan hasznalom, illetve csaladtagokkal, baratokkal beszelve neten szinten. Es igen, nalam is joparszor megesik ez hogy hirtelen nem jut eszembe egy szo magyarul. Furcsa erzes, es sose hittem, hogy ilyen lehet, aztan megis. Akcentus termeszetesen nincs attol meg. Szerintem az akkor alakulhat ki, ha valaki kizarolagosan mas nyelven beszel, olvas illetve hall mindent, es semmilyen magyar behatas nincs sok sok even keresztul, egyszoval a magyart egyaltalan nem hasznalja semmilyen formaban.
2017. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az akcentus részre: Az csak akkor fordulhat elő ha valaki tudatosan szánt szándékkal próbál akcentussal beszélni. Az anyanyelv kiejtése nem tud megváltozni más nyelvek hatására. Oké, talán ha sokáig élsz egy adott térségben ahol a saját anyanyelvednek egy tájszólását napi szinten hallod, akkor megtörténhet, hogy akaratlanul is rá áll az agyad az ottani tájszólásra. De az is csak azért lehetséges, mert az anyanyelved egy helyi kiejtés változatának vagy kitéve hosszas ideig és az agy emiatt képes ráállni arra a kiejtésre. De idegen nyelvek nem tudnak ilyen hatással lenni az anyanyelvedre.
2023. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!