Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tegyem a mesterséges...

Hogyan tegyem a mesterséges nyelvem szavait jellegzetessé, egyedivé?

Figyelt kérdés

Próbálkozok olyasmikkel, hogy például a mély hangrendű magánhangzók után csak a "b, d, g, k, t," mássalhangzók jöhetnek, az ereszkedő kettőshangzók után hosszúak a mássalhangzók, stb.

Csak az a probléma, hogy ezek a szabályok nagyon kötötté teszik a szóalkotást, és így nem is tetszik nekem annyira. Folyton nézegetem Tolkien nyelveit, hogy olyan jellegzetes hangzása van mindegyiknek; vagy akár a német, a finn, az arab, a török nyelvet olyan könnyen fel lehet ismerni a hangzása alapján.


Szóval hogyan alkothatnék egy olyan nyelvet, aminek jellegzetes, egyedi hangzása van, egyedi szavai?



2017. dec. 16. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Írsz néhány példát?

Ha eléggé kötöttnek érzed a szóalkotást, akkor valószínűleg jó úton vagy. Talán előbb szótagokat kellene csinálnod.

2017. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ȗüdööŋkȧigjur=sötétség (ȗüdööŋkȧig=sötét; jur=ség)

ȏȧt̄nȧ=kegyetlen (ȏȧt̄=kegy;-nȧ=-etlen)

lökkenlüȋíg=rejtély

ölläur=nagy

lojád̄íf=

štomöb=katona


Nagyon jó felvetés a szótaggyártás, nem is értem, hogy hogy nem gondoltam rá! Köszi! :D

2017. dec. 17. 08:55
 3/9 A kérdező kommentje:
lojád̄íf=barlang
2017. dec. 17. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ember legyen a talpán, aki ezt a sok bonyolult ékezetet majd egyszer megtanulja leírni :D Kis javaslat: szerintem, ha egyediséget akarsz, ne a magyar képzőket írd át a saját nyelvedre, hanem találj ki valami egyedit. Mondjuk lehetne a szó elején valami kis képző, vagy valami. De amúgy nem lesz rossz, bár elég bonyolult a szókészlet, olyan, mintha valami ősnyelvet látnék :D mi lenne amúgy, ha pl mint az orosz, az utolsó mássalhangzó, vagy magánhangzó keménysége alapján írnád hozzá a ragokat?

De amúgy érdekel az eddigi műved, ha van több, küldhetnél privátba, vagy valami :)

2017. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik! Kiejtési útmutató van?
2018. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(off)

Engem is érdekelne ez az általad alkotott nyelv. (:

2018. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, a szótagok alkotása remek ötlet.
2018. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tökre érdekesnek tűnik a nyelved, nekem is küldenél még szavakat? :P
2018. júl. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Norrdemon válasza:
100%
Először is találd ki, pontosan melyik létező nyelvcsaládba tartozik. Onnan könnyű elindulni, és egydivé formálni! Pl. Nekem itt van a nór nyelv (Ýthiam Nahrrēs), mely az újlatin nyelvcsalád tagja, legközelebbi rokona a spanyol, és mégis egyedi :D
2019. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!