Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az urdu milyen értelemben...

Az urdu milyen értelemben mesterséges nyelv?

Figyelt kérdés
Azt tanultam róla, hogy "mesterséges", de csak említés szintjén volt szó róla. Nem hiszem, hogy valódi mesterséges nyelv, mint mondjuk az eszperantó, ha jól gondolom, inkább olyan értelemben "mesterséges", mint mondjuk a montenegrói, amit csak azért tekintenek önáló nyelvnek, mert önálló állama van. Tehát, ha jól értem, az urdu = hindu, saját szavakkal, ugye? Vagy valóban konstruált nyelv?
2016. máj. 31. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha azonos a hindivel, ami nem egy mesterséges nyelv, hogy lehetne mesterséges az urdu? A hinditől való megkülönböztetése az, ami mesterséges, alapja a más ország és más írásrendszer.


De ettől még nem felel meg a mesterséges nyelv definíciójának.

2016. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, köszi. Azért vetődött fel a kérdés, mert úgy tanították, hogy "mesterséges". Sejtettem, hogy nem valódi mesterséges nyelv.
2016. máj. 31. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alternatív magyarázat: talán azért is mondták róla, hogy "mesterséges", mert az urdu nyelvújítás során a modern kommunikációhoz szükséges szavakat hasonlóképpen néhány lelkes ember alkotta meg, mint a magyar nyelvnél is. Egyébként ennek a folyamatnak a révén azért elvált az urdu a hinditől, mert a hindinek saját külön nyelvújítása volt (a hindinél régi szanszkrit szavakból, az urdunál pedig perzsa és arab jövevényszavakból alkották meg a modern szókészletet).


Egy rakás nyelvnél volt ilyen nyelvújítás, a múltkor az egyik kérdésnél az egyik válaszoló azt bizonygatta, hogy a luxemburgi is mesterséges nyelvnek tekinthető emiatt. De ez nyilvánvaló baromság. Ezek a nyelvek semmivel sem mesterségesebbek, mint a magyar.


Különben a hindi és az urdu beszélők egyik kedvenc hobbija, hogy egymást vádolják azzal, hogy a másik nyelve mesterséges, miközben természetesen a sajátjuk lenne az őseredeti.

2016. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha volt nyelvújítás, akkor annyira mesterséges, mint a magyar.
2016. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!