Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanulhatnék meg szép,...

Hogyan tanulhatnék meg szép, kerek mondatokban és érthetően beszélni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a könyv olvasás segít. Tudnátok nekem konkrét könyveket javasolni ami szerintetek segítene nekem ebben?

Eléggé extrovertált személyiség vagyok, szeretek ismerkedni, barátkozni. De az utóbbi időben észre vettem magamban egy fajta feszengést. Úgy érzem nem tudom sokszor kifejezni magam, megértetni magam vagy rossz szavakat használok.

Szeretnék megtanulni szépen beszélni.


Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2017. dec. 22. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, az olvasás sokat segít.

Konkrét könyvcímeket nem érdemes felsorolni, hiszen a legtöbb jó írónak jó a stílusa, szépek és "kerekek" a mondatai, jól ki tudja fejezni magát.

Inkább arról lehetne szó, hogy ne olvass ócska ponyvát, tingli-tangli, "romantikus" történeteket, ezeknek igencsak szegényes a szókincse.

Ha a klasszikusok esetleg untatnak, keress modernebb, a mai világról szóló regényeket.

(Bár az úgynevezett "klasszikusok" legtöbbje alap a műveltséghez.)

2017. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az igaz, hogy olvasás által plusz információkhoz és élményekhez, tudáshoz jutunk, de önmagában passzív dolog. Az írás - ami aktív - segíthet, hogy kifejezd a gondolataidat. Írj naplót, csiszolhatod a gondolataidat mondataidat kedved szerint. Ez sokat fog segíteni.
2017. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tükör előtt "tarts beszédet". Mintha társaságban lennél, úgy beszélj magadhoz. Nekem nagyon sokat segített, hogy ne legyek annyira visszahózódó. (Suliból pszichológia tanárnőm ajánlotta, mikor végre össze szedtem magam és rákérdeztem, hogy mit tehetnék, hogy kicsit felszabadultabb legyek társaságban. )
2017. dec. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket, ötleteket:) Alkalmazni fogom őket:)

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok nektek!:)

2017. dec. 24. 16:15
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)

Szeretem a klasszikus regényeket nagyon egyébként. Úgyhogy szerintem elkezdem azokat olvasgatni, meg bele mélyedni jobban, több rövidítettet és értelmezést is elolvasni utána. :)

Meg igyekszem filmeket nézni és minél többet társaságban lenni. :) Remélem ez fog segíteni. :)

2017. dec. 28. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok, és örülök, hogy így határoztál.

Egy dologra azonban felhívnám a figyelmedet: a klasszikus regényekben sok idegen szóval fogsz találkozni.

Ha nem vagy lusta, és nincs a lap alján kiírva a pontos értelme, nézz utána a jelentésüknek.

Így nem fogod rosszul használni ezeket sem, és ha más mondja, megérted Te is.

(És ha nem haragszol meg, a "belemélyedni" szót írd egybe, mert igekötős ige.)

Sok sikert!

2017. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na igen, sajnos a helyesírásom sem az igazi. :D

Az igekötők mindig is a mumusaim voltak:D

Köszönöm még egyszer. :)

2017. dec. 28. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!