Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van az angolul hogy...

Hogy van az angolul hogy "ismerve. "?

Figyelt kérdés

Ismerve őt,...


"knowing him, he'd plan even the littlest details"



2017. dec. 22. 22:28
 1/8 A kérdező kommentje:
szóval, az úgy helyes?
2017. dec. 22. 22:28
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Mármint hogy te ismered őt? Úgy nem. A két alanynak azonosnak kéne lennie, mondjuk knowing how difficult it can be to prepare for a journey, he'd plan ...

Ha te ismered őt, akkor csak I'm sure, I'm positive, I'm convinced ...

2017. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

határozói igenévként, mint pl.


ismerve őt, maximalistaként ( maximalista lévén,), látva a helyzetet, ...

2017. dec. 22. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
As far as I know him he'd plan....
2017. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rick Mave ***** válasza:
84%

A kérdező jól gondolja, hogy így jó (abban az értelemben, amit ő ezzel ki akar fejezni). Itt egy nagyon hasonló mondat a netről:


"Knowing Mr von Habsburg as I do, I have no doubt that he will take advantage of the next opportunity to raise this pertinent question with the Commission." europarl.europa.eu


Viszont ".... the smallest details" (olyan eleve nincs, hogy "littlest", lehetne még "the most little", de ez nekem picit furcsán hangzik azzal, hogy "details" - bár végül is nem helytelen)

2017. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem nagyon hasonló mondat, mert itt mindkét tagmondat alanya az I, az eredeti viszont felemás.

Van olyan, hogy littlest, keress rá.

2017. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ez participle (phrase) lenne,mert a 'knowing him' a 'he' -re vonatkozik. Gerund (phrase) akkor lenne,ha pl: knowing him is a good thing.
2017. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 chtt ***** válasza:
100%

Mindegy minek híják, a két tagmondat alanyának szerintem is egyeznie kell, s noha a kettest jól lehúztátok, én is olyasmivel operálnék...


Knowing him, I'm sure he'd plan... (every tiny detail/even the tiniest/smallest details)


((nagyon zárójelben: azon gondolkodom, hogy a magyarban is jobban hangzik, hogy "ismerve őt, biztosra veszem, hogy...", mint az, hogy "ismerve őt, még a legapróbb részleteket is megtervezi"))


Littlest létezik, ennek ellenére sem használnám :)

2017. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!