Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németet vagy oroszt tanuljak?

Németet vagy oroszt tanuljak?

Figyelt kérdés
Én személy szerint oroszt szeretnék, mindig is azt akartam, de melyik érné meg jobban?
2011. nov. 2. 16:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha oroszt szeretnél, akkor ne erőltesd a németet!
2011. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél, erőltetve ugyanis semmi nem megy!
2011. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Meliiinda válasza:
19%
cigányt
2011. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. de ha félretesszük azt,hogy melyiket szeretném, melyik érné meg jobban?
2011. nov. 2. 19:22
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Oroszul ma többen beszélnek, és ha a gazdasági szektorban szeretnél elhelyezkedni, akkor nagyon jól jöhet.
2011. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Egy picit talán a német érné meg, de te mégis inkább az oroszt válaszd, ne szenvedj hiába vélt előnyökért!

Esetleg még meg is utálnád, mert miatta nem választottad azt, amit igazán szeretnél.

2011. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Javítás: Egy picit talán a német érné meg _jobban_. Az orosz is megéri, természetesen.
2011. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
Szerintem is az oroszt tanuld, főleg, hogy azt szeretnéd, másrészt a szláv államokban a nyelvek nagyon hasonlítanak. Tehát a szerbek, horvátok, bulgárok(?), oroszok stb. megértik egymást(még ha nem is szeretik).
2011. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
56%

Esetleg tudsz már angolul?

Mert akkor mindenképp az oroszt tanuld. Angolul meg minden hülye német tud :D

Én itt vagyok németbe és érzem hogy kár hogy nem angolul tudok. Amúgy meg németül is megtanulhatsz nem zárja ki egymást a kettő.

Ahogy anno a német tanárom mondta: A német primitív balkáni nyelv 5 perc alatt megtanulható :D

2011. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, azért ez egy elég érdekes kijelentés a némettel kapcsolatban, főleg egy tanártól...

Az ismerőseim nagy része pl. szenvedett a német tanulással, pedig nemzetiségi iskolába jártunk, és a tantárgyak több, mint felét is németül tanultuk.

Hasznos nyelv, szerintem amúgy nem is csúnya (tudom, ezzel nem sokan értenek egyet), valóban nem is a legnehezebb, de se nem primitív, se nem balkáni!

Szóval aki "öt perc alatt" akar megtanulni egy "primitív balkáni" nyelvet, az szerintem ne a németet válassza, mert csalódni fog...

2011. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!