Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy hatásosabb a nyelvtanulás...

Hogy hatásosabb a nyelvtanulás: ha magyar felirattal nézem vagy felirat nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobban megtanulni angolul, és mivel szoktam sorozatokat nézni, ezért elgondolkoztam, hogy melyikkel hatásosabb.

Ha felirattal nézem minden okés, de akkor inkább olyan, mintha csak magára a feliratra koncentrálnék, a beszédre nem.

Ha meg felirat nélkül nézem, akkor néha nem ismerek meg pár szót, de a lényegét megértem a mondatnak.

Hogy lenne hatásosabb új szavakat megismerni, bővíteni a szókincsemet angolból?


2018. febr. 4. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd angol felirattal?
2018. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy felirat nélkül, vagy eredeti felirattal. (Nekem a felirat nélküli a jobb módszer)
2018. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Felirat nelkul. Akkor meg elvezed is.
2018. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felirat nélkül, de ha valamit nem értesz, tekerd vissza és nézd meg azt a mondatot angol felirattal. Ha valóban ismeretlen számodra a szó, nézd utána egy lehetőleg egynyelvű szótárban, ne magyarban, hacsak nem muszáj.
2018. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!