Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi lenne a hatásosabb módszer?

Mi lenne a hatásosabb módszer?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném a középfokú angol nyelvvizsgát letenni, de a szókincsemet fejleszteni kéne, mivel sokszor van, hogy pont ez miatt megakadok.

How i met your mother-t kezdtem el a napokban nézni, általában a részek mondandója le is jön, de azért vannak mondatok, amit kristálytisztán nem értek meg.

Angol felirattal néztem eddig, de most azon gondolkodtam magyarral nézném. Mi lenne a hatásosabb?

Mit gondoltok ha egy évig ezt csinálom, akkor sikerülhet jövőre a középfokú nyelvvizsga?

Ezen a szinten, ha minden egyes mondatot nem értek 100%-an, attól még sikerülhet a vizsga, ugye?

/Sorozatok terén mit ajánlotok még? Eddig HIYM, The mentalist, Two and a half men, Top gear van meg.../



2012. jún. 30. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én egy sorozatot se értek, még felirattal se nagyon, mégis megvan a középfokú nyelvvizsgám:DD Igaz, a hallgatásim éppen hogy csak meglett.

De amúgy jó így gyakorolni:)

2012. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként hol vizsgáztál? Sokan mondanak mindenfélét, hogy itt vagy ott jó vizsgázni... Bme-t, Telc-et néztem eddig, szerintem a kettő közül lesz valamelyik majd.
2012. jún. 30. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Angolból origót csináltam, németből TELC-et.

Mindkettő elsőre meglett, pedig nem vagyok egy nyelvzseni:D

2012. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szavakat akkor tankönyvből vagy honnan tanultál pluszba?
2012. jún. 30. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tanultam pluszban...:D
2012. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó sok szavat tanultattak Veletek :D
2012. jún. 30. 12:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen angolul nézd. Egyáltalán nem baj, ha nem értesz minden mondatot. Sőt, adott esetben kifejezettem jól jöhet, ha azt is gyakorlod, hogy minden egyes szó ismerete nélkül mi a mondanivalója egy szövegnek, ugyanis ilyen nyelvvizsgán is biztosan lesz. Nekem felsőfokúm van ugyan, de én is nézek angolul rengeteg mindent, és nagyon sokat segített a hallgatós feladatok megértésében.


Sorozatokhoz talán meg egyet (bár nem tudom, mennyire szereted az ilyet): a Lois&Clark: Superman legújabb kalandjai. Eszméletlen humora van :D


(Ha meg igazi kihívást szeretnél, akkor Az elnök embereit ajánlom. Bár az még nekem is rázós, ahhoz igazán oda kell figyelni, ellentétben minden mással, ami csak megy a gépemen, és értem.)

2012. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értettem, hogy angol felirattal. Magyar felirat esetén az ember ellustul, és egy idő után nem figyel a hallott szövegre, csak a kiírtra. Ráadásul a fordítás sem pontos minden esetben, azt meg nem jó megtanulni.
2012. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szavakat illeszétek be mondatba vagy kössétek valamihez képekkel együtt. Valamelyik könyv írta magolni nem szabad.

Scooby doo részei, Phineas and Ferb sok szót meg lehet érteni fordítás nélkül gyakorlásnak jó.

2012. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sorozatokat, filmeket nézni eredeti angol nyelven ANGOL felirattal.
2012. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!