Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki hogy tanult meg folyekonyan...

Ki hogy tanult meg folyekonyan angolul? Help me please

Figyelt kérdés
Sok eve tanulok angolul, de egyszeruen nem birom fejben tartani hogy mikor melyik igeidot kell hasznalnom... Megismertem egy fiut es tobbet szeretnek tole, de az egyetlen nyelv az angol amin kommunikalni tudunk... az a baj hogy irasban is tele van hibakkal a nyelvtanom, de szoban triplan olyan rossz... hogy gyakoroljam magamtol otthon hogy folyekonyan tudjak beszelni fel even belul? :(
2018. febr. 6. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rátaláltál a leghatékonyabb módszerre. Kommunikáljatok sokat. Erős a motiváció, meg fogsz lepődni, milyen gyorsan fogsz tanulni
2018. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondta; én anno rengeteget beszéltem angolul egy volt osztálytársammal néha, mikor ránkjött (általánosban). Aztán elkezdtem angolul filmet nézni, felirattal, majd Wattpad-en angolul könyveket olvasni és hirtelen megértettem mindent, agyalnom sem kellett, hogy mikor-mit használjak, pedig én is elég rossz voltam úgy kb. 7. osztályig, majd középiskolában haladó angol csoportba kerültem. :) Hajrá!
2018. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az segített nagyon sokat, hogy felirattal keztem el nézni a kedvenc sorozataimat, és addig ismételtem a részeket, amég nem értettem. Aztán lassan a magyar felirat angollá változott, és utána az is lekopott :D
2018. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dalokból, mindet kívülről megtanultam (kb. 600-700-nál tartok), kiszótáraztam, megnéztem a nyelvtani szerkezeteket, cikkekkel, filmekkel ugyanez, sok időt töltöttem vele.
2018. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Tanuld meg a legalapvetőbb szavakat, majd a jelen időt. Ha tudod a jelen időt, akkor nézz angol filmeket, ha fél éven belül akarod akkor angolul-magyar felirattal, de ha nem megy akkor magyarul-angol felirattal, továbbá nézz angol youtube videókat, vloggereket, akik a napjukról beszélnek, tök átlagos legyen, hogy a mindennap használt szavakat megismerd. Próbálj egy olyan vloggert keresni aki érthetően beszél és tetszik amit csinál. Tehetsz feliratot is.
2018. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Fél éven belül? Nézz magyar filmeket angol felirattal, hetente 3-at,4-et és a legfontosabb hogy bízzál magadban mert a fiú nagyon jól beszéli a nyelvet ezért ha vannak az igeidőben hibáid akkor érteni fogja ő azt attól. Van egy doulingo nevű alkalmazás sok nyelvet lehet vele tanulni, kiegészítésnek jó. ANGOL TANÁRHOZ JÁRJ! Magadtól nehezen fog menni a tanártól pedig kérdezhetsz ha nem értesz valamit. Remélem tudtam segíteni! Ha kell még segítség írj!
2018. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kommunikáció az egyik. A másik pedig a Youtube es egyéb internetes tartalmak. Amik érdekelnek, azokról olvass sokat angolul. Így tudod tanulni a nyelvet. Nekem ez tökéletesen műkődött.
2018. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!