Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik kanjit használjam a...

Melyik kanjit használjam a tetoválásomhoz? A többi lent!

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne, az egyik az, hogy Gaara 我愛羅 nevét szerettem volna magamra tetováltatni, mert mindig úgy fordították mindenhol, hogy self loving demon, vagy the demon who only love itself, de pontos fordításban megtudtam, hogy az utolsó kanji a "ra" egy régies kifejezés és nevekben használják, nem a démont jelenti (hanem valami szövetfélét) a nevében és a neve valójában annyit jelent, hogy "szeretem magam +ra", amit nem teljesen tudok értelmezni - ebben valaki erősítsen vagy cáfoljon meg kérem!


Én viszont azt szeretném tartalmilag, hogy jelentsen, amit fentebb írtam, hogy a démon, aki csak magát szereti.

Ezért nem tudom, hogy az első két kanjit meghagyjam-e a Gaara-ból, tehát az önmagára vonatkoztatást 我 és a szeretet 愛 jelét és utána harmadikként kellene a démon kanjit tenni, vagy teljesen máshogy nézne ki a dolog.



Ezzel kapcsolatban is kérdés bennem, hogy a japánok több kifejezést használnak a démonra, és nem tudom melyik lenne az a kanji, ami a bennünk élő démonra vonatkozna, mert az Oni-t néztem, de az inkább jelent egy ogreféle démont, viszont nekem szellemi démon jelentése kéne inkább, amit kanjiként lehetne tetoválni.


Sok nehéz időszakon mentem és megyek jelenleg is keresztül, pszichés betegségen és nekem ez nagyon sokat jelentene, erőt adna ha láthatnám magamon, amikor rosszabb az állapotom. Már évek óta tervezem ezt a tetoválást, de most jött el az idő úgy érzem.


Aki segít annak nagyon köszönöm!



2018. márc. 27. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen értelemben használható jel a 魔 (ma) lenne.

A jelentése "ördög, gonosz szellem". Ezt használják a nyugati ördögöt jelző "akuma" ( 悪魔 ) szóban is, de jelzőként is használható önmagában "ördögi, démoni" jelentéssel. Pl. "魔の 3歳" (ma no sansai) = "démoni hároméves", a dackorszakban levő kisgyerekre hallottam ezt a kifejezést.

2018. márc. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2018. ápr. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!