Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz az orosz és a...

Mennyire nehéz az orosz és a japán nyelv?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 10. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ami a kis és nagytestű állatot illeti, a nagytestű kutya méreténél van a választóvonal. Az ilyen méretű állatra használható a hiki és a tou is. Egyik sem hiba, szóval nem kell magolni semmit. Annyi a különbség, hogy tou kicsit hivatalosabb, "haszonállat" hangzású, szóval egy újságcikkben a németjuhász inkább lesz tou, de ha az átlag japánt kérdezed, hány állata van, akkor inkább mondja a nagy kutyát is hiki-vel. Illetve ha több van és az egyik egyértelműen kicsi, a másik meg nem, pl. van egy tacskója meg egy németjuhásza, akkor "nihiki"-lesz.
2018. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Azért ha egy felsőfokú japánosnak is (lásd: video link, a korábbi hozzászólásomban) beletörik a bicskája a japán számlálószavak témájába, azért az talán sejtet valamit.


Egyébként meg, kedves előző előtti, látom, neked se mennek tökéletesen a japán számlálószavak, idézlek:


"ippiki, ippon: Alapszabály a japán nyelvben, hogy kettőzéskor a h-ból p lesz, mert a h-t nem tudják kettőzni. Akkor lenne fura, ha pl. ihhiki lenne."


NEM ALAPSZABÁLY. ATTÓL FÜGG!


Legalább olvastad volna el az előtted levő hozzászólásomat. Idézem:


"san + hiki -> sanbiki (pl sanbiki no neko)


ichi + hiki -> ippiki"


B-vé is tud hasonulni, nem csak P-vé! És semmiféle logika nincs abban, mikor melyikké hasonul a H. Sőt, van, amikor a H nem is hasonul. De hogy mikor melyik történik, nincs rá logika, tehát marad a megszokás, a rengeteg rendhagyó megjegyzése...

2018. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de nem nyitottam meg a videót, nem érek rá videókat nézegetni.

Azt írtam, kettőzéskor hasonul p-vé. A sanbiki nem kettőzés.

2018. ápr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Én meg nem ezt hangsúlyoztam. Hanem azt, hogy összetett kérdés a japán számlálószavak vonatkozása, példa rá, hogy a hiki, mikor hiki, mikor Biki, mikor meg PPiki.


TÖBBEK KÖZÖTT.


A többi, SOK MÁS FAJTA rendhagyó jelenségről a japán számlálószavak esetén meg nem is beszélve...


A videóban meg felsőfokú japános magyar beszél, az oktatóvideójában a japán számlálószavak nehézségének okairól.

Ez, úgy gondolom, nem mellékes tényező.

2018. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is felsőfokon tudok. Nekem nem volt nehéz. Attól, hogy más mit magyaráz róla, az én személyes tapasztalatom nem fog megváltozni. Persze bonyolítani mindent lehet.


A japánok is azért nem tudnak megtanulni angolul, mert előre bemagyarázzák maguknak, hogy nehéz, egy japánnak úgyse megy. És aztán nem is hajlandók megpróbálni. Pedig csak lazítani kéne, és sodródni az árral. Nem azon görcsöllni, hogy mit nem tudsz, hanem örömödet lelni abban amit igen. Ahelyett, hogy "magolnád" amit nem tudsz megjegyezni, engedd el. Jegyezz meg helyette három más dolgot, ami könnyen megy. Hosszú távon jobban jársz. Ha fontos volt az amit nem tudtál megjegyezni, úgyis előjön majd újra. És újra és újra. És mire észreveszed, már meg is jegyezted.

2018. ápr. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nos, az utóbbi gondolataiddal viszont egyet értek, ezt én is évek óta így gondolom egyébként.
2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!