Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Itt vannak olyan emberek,...

Itt vannak olyan emberek, akik kitaláltak egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Ha igen, írna néhány példát? (pl. bemutatkozó mondatok, számok stb.)

2018. ápr. 20. 19:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Jelen!

Nincs benne bemutatkozó mondat, szám pedig többféle is van. Mi érdekel?

2018. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Én jelenleg dolgozom rajta, de nem viszem túlzásba, úgy tervezem, hogy majd a jövőbeli családommal dolgozzuk ki teljesen, hogy csak mi beszéljük. :D
2018. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
kívéncsi vagyok, hogy ti milyet találtok ki. pl. milyenek a személyes névmások, vagy, hogy írtók egy magyar mondatot, és annak a megfelelője a ti kitalált nyelveteken.
2018. ápr. 21. 19:19
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Úgy biztosan nem, hogy "írtók", mert a gyilkosságra utal az, hogy "irtók", pl a közismert Szellemirtók c. film arra utal, hogy szellemet gyilkolnak, azaz irtanak.


Bár pontosabban szólva a te verziódra semmiféle magyar szó nem passzol, mivel hosszú í-vel és hosszú ó-val is írtad.


Vagy irtók, vagy írtok. De e két szó jelentése egymástól eltér!

Irtók = gyilkolók.

Írtok = ti jegyzeteltek, ti írtok.


Helyesen tehát (ha abból indulunk ki, hogy mit szerettél volna közölni valójában) :

ti írtOk.


Ejtheted, ahogy akarod, a helyesírása akkor is ez.


Kérdésedre érdemben:

egyre több mesterséges nyelv létezik a világban, computerrel eléggé gyors ütemben és mennyiségben kivitelezhető.


De a számítógépkorszak előtt is létrehoztak már mesterséges nyelveket, pl szlovák.

2018. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
uh hát ezt jól elírtam XDD sötétben gépeltem XD
2018. ápr. 21. 19:58
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha csak elírtad, semmi baj, én is szoktam elgépelni. Csak azért javítottalak ki, mert FÉLREÉRTHETŐ. ;) Épp egy másik kérdés után válaszoltam, azon kérdésnél azonban kardoskodik a kedves kérdező amellett, hogy márpedig szerinte az alföldi tájszólás az egyetlen normális, és szerinte aszerint kellene írni... Na de akkor félreértenénk egymást, ha nem volna valamiféle EGYSÉGESÍTETT helyesírás, nemde? ;)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


(Az más kérdés, hogy az akadémikusok sajnos olykor szőrszálhasogatnak, és lényegtelen dolgokat IS szabályoznak, pl hogy a hidakat kötőjellel írjuk-e, vagy máshogyan... Ez pl folyton változik X évente, az viszont tényleg röhej. ;-) )

2018. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nem a magyarra építem a mondatokat, primitívnek hangzó, könnyen tanulható és egyszerűen megérthető nyelvet akarok, szóval az angol az alapom, néhol megváltoztatom a szabályokat, de nagyrészt úgy akarom hagyni ahogy van.

2018. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nem így értem. Így: Dre gutta shi auto. - Vettem egy autót.

/\ /\

| |

| |

te nyelved magyar


tehát ilyenre vagyok kíváncsi

2018. ápr. 22. 11:09
 9/21 A kérdező kommentje:

basszus. https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


mint a linken lévő kérdésben

2018. ápr. 22. 11:10
 10/21 anonim ***** válasza:
Wastarug bun gundres svakka di bren!
2018. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!