Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen vegzettseg kell a...

Milyen vegzettseg kell a tolmacs/fordito munkahoz, hogy jo munkahelyeket kapjak? Diploma mindenkeppen? Vagy eleg egy tolmacs vizsga? Nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Azt szertnem tudni, hogy ennek kapcsan erdemes e diplomat tenni, mivel ebben szeretnek dolgozni. Avagy eleg egy sima tolmacs vizsga es a nyelvvizsgak?

Felsorolom hogy en eddig mire jutottam:

Bolcseszeti szakon anglisztika/romanisztika/szlavisztika szakra kell jarni, felvenni esetleg minorkent egy plusz nyelvet, majd ezutan mester fokot tenni tolmacssagbol vagy elmenni valami szak nyelvi iranyba.

Masik verzio, hogy csak a nyelvvizsgaim vannak meg, aztan az elte elokepzettseget nem igenylo tolmacsi vizsgajat leteszem es ennyi.

Szeretnem megkerdezni hogy szerintetek melyik erdemesebb (mivel az egyik 4-5 eves, a masodik egyetlen vizsga es kesz) hosszutavra tervezve, de minden egyeb verziot, otletet es iskolat meghallgatok. Jelenleg a tervezes fazisaban vagyok es nagyon nyitott az otletekre.


Azt pedig mindenkeppen szeretnem megkerdezni, hogyha az egyetemi utat valasztom es elvegzem, az alatt vagy azutan pedig egyeb nyelvvizsgat teszek (nem az egyetemen tanultat), akkor ha megkapom a diplomat es dolgozhatnek forditokent, a kulon letett nyelvvizsga is szamit vagy azt nem vennek figyelembe a munkaltatok, mivel arrol csak egy vizsgam van, nem az egyetemen tanultam evekig?



2018. máj. 13. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod akkor a diploma elengedhetetlen!
2018. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!