Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek hogy hangozhat a...

Szerintetek hogy hangozhat a magyar nyelv egy külföldi számára?

Figyelt kérdés

Pl. ha youtube-on hallgatok egy magyar nyelvű zenét, akkor sok olyan komment érkezik a videó alá, hogy mennyire szép a nyelvünk.

Ausztriában tanulok, és pár osztrák diák mondta, hogy szép és dallamos a nyelvünk, meg is próbálták elsajátítani, de sajnos piszok nehéz.

Én annyira kíváncsi lennék, hogy egy külföldi milyennek találja a magyar nyelvet, tényleg dallamos és jól hangzik?

Én úgy vagyok vele, hogyha pl. spanyol vagy olasz nyelveket hallok, azok tényleg olyan szépek, dallamosak. Olyan szívesen meghallgatnám a magyart is, hogy külső füllel milyen lehet, úgy,hogy egy szót sem értek. De mivel ez az anyanyelvem, sajnos ezt nem tudom kipróbálni. :D

Van itt esetleg valaki, aki úgy tanult meg magyarul, tehát nem ez az anyanyelve? Ha igen, milyennek találtad első hallásra a mi csodás nyelvünket? :)


2018. jún. 3. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogod, kicseréled egy magyar mondatban a mély hangrendű szavakat magasra, és fordítva. Pl e helyett a-t helyettesítesz o helyett á-t, vagy ami tetszik. Meghallgatod a végeredméynt és eldöntöd magad, neked tetszik-e.

Személyes véleményem szerint nem szép a magyar nyelv hangzása.


De ha ez nem élg, halgasd meg ezt https://www.youtube.com/watch?v=ckSdAFFlOCg

2018. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én is sokat hallottam már hogy állítólag a magyar nyelv milyen szép, meg stb, de... Több mint tíz éve élek Angliában, van angol, skót, lengyel, litván, szlovák, olasz és orosz ismerősöm aki hallott már tőlem például valami magyar zenét, vagy engem vagy valamelyik másik itteni magyart az anyanyelvén beszélni. Viszont igazság szerint soha egyikük sem találta szépnek a nyelvet. Inkább borzasztónak és kiejthetetlennek titulálták eddig a legtöbbször. Esetleg még viccesnek szokták mondani többen is pár szavunk kiejtését. Legalábbis az én ismerőseim körében a kecske vagy a túró nagy favorit.

Persze ettől még biztos van akinek tetszhet, ízlések és pofonok ugye. De hogy általánosságban egy szép hangzású nyelvünk lenne, az a személyes tapasztalataim alapján gyanús.

2018. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A finn nyelv ugyanúgy hangzik, mint a magyar, de nem értjük. Hallgass finn beszédet, megtudod!
2018. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2: Jót röhögnék azon a (gyakorlatilag) tetszőleges szláv nyelvet beszélő illetőn, aki a magyar szavakat találja kiejthetetlennek (persze, minden nyelvnek vannak szavai, amelyek kiejthetetlenek minden olyan nyelv beszélői számára, amely nyelvekben bizonyos az előbbi nyelvre jellemző fonémák nincsenek meg, de hogy ettől lenne egy nyelv szép vagy sem… Hát nem is tudom).

3: A finn nyelv fonotaktikai szabályai sok mindenben eltérnek a magyarra jellemzőektől (l. pl. a nyílt szótagok gyakoriságát), más szóval az, hogy ugyanúgy hangzik, mint a magyar, kicsit erős állítás (én konkrétan úgy tapasztaltam, a magam részéről, hogy hangzásra pont nem igazán látszik a rokonság, legfeljebb annyiban, hogy náluk is van hangrendi illeszkedés).

Kérdező: amit az 1-es javasol, az talán megérne egy próbát.

2018. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon érdekes a téma. Egyébként sokan Ausztriában sem tudják, hogy milyen a magyar beszéd. Múltkor az egyik ismerősömmel beszélgettem a vonaton. Két srác megkérdezte, hogy mi mégis milyen nyelvet beszélünk, mert ők még soha sem hallottak ilyet. :D

Fogok finn nyelvű videót nézni, jó ötlet. :)

2018. jún. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!