Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség kéne, hogyan kezdjem...

Segítség kéne, hogyan kezdjem el egyedüla német nyelv tanulását?

Figyelt kérdés
Német országba élek a férjemmel,ő itt dolgozik.Én nem dolgozok,de szeretnék.Nyelvet nem beszélem csak nagyon kicsit(inkább szavak).Általánosba tanultam utoljára.A férjem csak a szakmai dolgokat tudja és nincs aki segítsen, ez azt jelenti, stb pedig hallás után könnyebb lenne.Jobban rögződik.Minden tanácsnak örülök!
2010. jún. 16. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
szerintem járj sokat a közértbe, nézd meg, h az egyes termékeknek mi a német neve, így gyorsan rögzülnek az alapszavak.illetve nézz TV-t, lehetőleg egy olyan sorozatot, amit ismersz, ha nem is láttad azt a részt, de kb tudod, h miről szól.
2010. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanebben a szituban voltam, csak Angliában. Szerezz be filmeket DVD-n, és úgy nézd, hogy először a magyar, késöbb a német felirat van bekapcsolva. Persze ne legyen túl bonyi film, csak valami könnyed. Plusz vegyél ki könyvtárból kisgyerekeknek való mesekönyvet, és azokat olvasgasd és szótárazz...
2010. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

[link]

sok anyag van neten is! Könyvtárban is találhatsz ilyen könyveket. De ha kinn vagy Németországban, nem lesz nehéz !

2010. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Mivel már tanultál németet, van egy kis alap, ami nagyon gyorsan vissza fog jönni. A filmnézést tartom a legjobb ötletnek, mert ott a kiejtést is rögtön hallod, de ha jól tudom, Németország más régió, nem igazán van magyar felirattal DVD.

Beszélj bátran, hiszen mi magyarok is simán megértjük, hogy "Én kérni kenyér kettő", és nem is fognak kinevetni miatta. A képeskönyv is remek ötlet, a boltokba járás még inkább. De ha gondolod, nagyon szívesen emailezek veled, végül is német tanár lennék :)

2010. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon örülök minden segítségnek,köszönöm a felajánlást.Ez az email címem:balintnetoth.m@freemail.hu Üdv:Marcsi
2010. júl. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!