Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni németül anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, Magyarországhoz pár rokonon kívül semmi sem köt, ezért régóta gondolozom a kiköltözésen.

Németül alapszinten, angolok középszinten tudok.

A végső cél a német/ausztriai állampolgárság megszerzése (min 8 év alatt megkapható) és az "elnémetesedés" lenne.

A nevemet is megváltoztatnám az idő folyamán, hogy ne tudják rólam megmondani, hogy bevándorló vagyok. (szőke kékszemű vagyok amúgy, ezzel nem lenne gond)



2018. jún. 30. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 év. 0-tól 3 éves korig.
2018. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit tanulsz? jársz tanfolyamokra? mennyit beszélsz németekkel? Németül nézed a filmjeidet? Németül próbálsz gondolkodni? Gyakorlod a német helyesírást?

Ezekre a kérdésekre minél jobban válaszolsz, annál jobb válaszokat is fogsz kapni!

Amúgy Himmler sem volt szőke kékszemű, mégis a fejében csak ezek voltak igazi németek.

2018. júl. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 evesen mar nem tudod letagadni, hogy nem nemet eredetu/szuletesu vagy. De minek is? Beilleszkedni, jol megtanulni a nyelvet barmikor lehet.
2018. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az anyanyelvi szintet nem idővel mérik. Ha már felsőfokú szókinccsel bírsz, tudod a nyelvtant, és lesz gyereked, akivel németül beszélsz, előbb-utóbb anyanyelvi német nyelvtudásod lesz, a magyar pedig félre lesz téve valahová, hacsak nem használod.
2018. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírtál, az látszik, hogy nem nagyon vagy képben a németországi viszonyokkal.


Állampolgárság? Persze, jó dolog, ha itt tervezel a távoli jövőben is élni, de sok pluszt nem ad, EU-s állampolgárként ez legfeljebb egy szimbolikus elköteleződés az ország mellett, de nagyon kevés olyan dolog van, amit magyar állampolgárként nem tehetnél meg.


Neved megváltoztatása? Igaz, nem Németország, de tudod hogy hívják a tipikus bécsit? Sedlacek, Novak, Varga stb, ettől függetlenül ők nem kevésbé osztrákok egy Müller vezetéknevűnél. Itt Németországban is ugyanez a helyzet, rengeteg embernek van lengyel, fríz vagy francia vezetékneve, ettől függetlenül a családjuk évszázadok óta Németországban él.


Szőke kékszemű vagy? Ez nagyon jó, de Németországban közel sem szőke és kékszemű a többség. Lehet, hogy arányaiban többen vannak Magyarországhoz képest, de amiatt senkit nem vetnek meg, ha nem az. Én is láttam már olyan osztályképet, ahol a diákok kb 90%-a szőke volt, de az egy schleswig-holsteini kisváros iskolája volt, attól délre ez meglehetősen ritka.


Húszévesen pedig gyakorlatilag lehetetlen teljesen anyanyelvi szinten megtanulni németül, de ezt nem is várják el, a kis akcentust még sokan szeretik is, nekem vicces módon többször volt ebből előnyöm munkában és magánéletben is.


Szóval ezeken a dolgokon nem kell annyit görcsölni, nem ezek miatt fognak elismerni.

2018. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Haha, nagynéném 56 óta Németországban él, a mai napig felismerik az akcentusát, sőt azt is megmondják, hogy magyar. Sajnos, nem sajnos, ezt nem lehet levetkőzni. De ne aggódj emiatt, mert senkit nem érdekel, és ahogy egyre több bevándorló érkezik Németországba, még kevésbé fogja az embereket érdekelni. A szőke kékszeműségedet viszont ne hangsúlyozd ki pozitív tulajdonságodként, mert emiatt viszont (egy szubkultúrán kívűl) valószínűleg elég csúnyán néznének rád. Nem a harmincas években vagyunk.
2018. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig azt hittem, hogy felnőtt fejjel nem lehet anyanyelvi szinten megtanulni egy nyelvet. Aztán lett egy egyetemi csoporttársam, aki külföldi volt, 18 évesen kezdett magyarul tanulni. Ha nem mondja, kábé sose esett volna le, hogy nem anyanyelve a magyar. Volt egy nagyon enyhe akcentusa, de azt hittem, hogy valami dunántúli nyelvjárást beszél, nem foglalkoztam vele. :)
2018. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!