Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kárpátaljai magyarok! Ti...

Kárpátaljai magyarok! Ti oroszul is tudtok beszélni, vagy csak ukránul?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Aki tud oroszul, az megérti az ukránt és vica versa. A kárpátaljai magyarok nem hiszem, hogy tudnának oroszul, semmi okuk nincs rá. A magyarlakta vidékeken még ukránul se mindig tudnak, mert arra sincs szükségük.
2018. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám beszéli simán a az orosz és ukrán nyelvet,a városban is sok orosz szót hallani.
2018. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kárpátalján alig élnek ukránok, csak ruszinok, akiket Ukrajnában nem ismernek el önálló népnek, hanem ukránnak veszik őket. Mindazonáltal a ruszin nyelvre is igaz a kölcsönös érthetőség az orosszal és az ukránnal.
2018. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
78%
30 évig éltem Kárpátalján, de még ukránul sem voltam hajlandó tisztességesen megtanulni, nemhogy oroszul. Magyar anyanyelvűként csak annyit sajátítottam el mindkét nyelvből, amennyi feltétlenül fontos volt a mindennapi élethez és a munkámhoz.
2018. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Oroszul, ukránul anyanyelvi szinten beszélek
2018. aug. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
60%
Oroszul jobban tudok mint ukrànul
2018. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Se oroszul se ukránul nem tudok tökéletesen beszélni. Max pár szó
2018. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!