Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Nyelvek

A kérdés

Az oroszok hangsúlyozzák azt hogy kérdés vagy kijelentés vagy felszólítás amit mondanak vagy ez csak a mondat szerkezetéből derül ki?

Mármint ha jól tudom az angolban nem hallatszik ez, de a magyarba igen. Pl:Volt egy tanárunk aki amerikai volt és általában egy hansúlyal beszélt. Magyarul is, pedig itt élt már nem tudom hány éve. És így kíváncsi lettem, hogy mi a helyzet az oroszoknál ezzel kapcsolatban. Ti tudtok erről valamit?

Keress kérdéseket hasonló témákban: orosz, hansúlyozás, kijelentés, tagadás

aug. 10. 11:38  Privát üzenet  

A válasz
Oroszban az állító és kérdö mondat szerkezetileg ugyanolyan, a hangsúlyból derül ki, hogy mit gondol az illetö!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 10. 12:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ó köszönöm szépen.

# 2/2Időpont aug. 10. 15:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A németek hogy mondják hogy köszönj! (pl, az anyámnak)? Grüss mal meiner mutter?
Ez a mondat mit jelent: Te vagy a Jani?
Melyik helyes? 'Leave it behind us vagy leave it behind ourselves', akkor ha a felszólítás jelentése 'Hagyjuk ezt a témát magunk mögött'?
Angolban mi a kük9nbség a "To call on. " és a "To call upon. " kijelentés között?
Hogyan lenne helyesen az alábbi felszólítás: Kérjük, győződjenek meg arról, hogy a helyes vonatra szálljanak fel?
Jó ez a kijelentés így? Német

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Nyelvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!