Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fura, ha valaki hobbiból...

Fura, ha valaki hobbiból megtanul egy hasztalannak számító nyelvet? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Angolul és németül már tudok, most pedig ukránul tanulok, csak így itthon. Eredetileg oroszul kezdtem el tanulni, ami egyébként sokkal hasznosabb nyelv, többen beszélik. Viszont nem tetszett, hogy szinte minden szóban van olyan magánhangzó, amit máskép kell kiejteni a hangsúly miatt, így kezdtem el inkább ukránul. Ott minden úgy van kiejtve, ahogy le van írva. Szerintetek hülyeség megtanulni ezt a nyelvet?

A könyvesboltban is teljesen elképedtek, amikor mondtam, hogy ukrán nyelvkönyvet keresek.



2018. aug. 20. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem fura.
2018. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Szerintem mindenképp jó dolog ha nyelvet tanulsz :). Rengeteget fejlődhetsz vele és a jövőben biztosan lesz olyan szituáció, állásinterjú akármi ahol hasznosnak bizonyulhat :)
2018. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fura, de azért az ukrán annyira nem használhatatlan, ha mondjuk valami törzsi nyelvet tanulnál, amit 2000-en beszélnének valahol az Andokban, na az lenne fura (kivéve ha valami megszállott etnologus vagy)
2018. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki nem kényszerből tanul nyelvet, hanem saját kedvére, ez lenne a normális.


Ha egy kevesek által beszélt szigetnyelvet tanulnál, arra mondhatnánk, hogy haszontalan. Viszont ha olyan kevesek által beszélt nyelvet tanulsz, ami nagyjából megérthető viszonyban áll testvérnyelvekkel, vagyis több száz millió emberrel, akkor máris más a helyzet.


Szóval csuvasul hasztalan lenne tanulni, de a nagyságrenddel kisebb krími tatár nyelvből 180 millió török-tatár nagyjából érthető, így még arra se mondhatnánk, hogy hasztalan, pedig azzal már nagyon hülyének néznék az embert.


De szerintem ne hasznosságból tanuljon az ember nyelvet, hanem szerelemből, akkor jut is vele valamire.


(Egyébként nyelvtanulós orosz szövegben, szótárban kiteszik az ékezeteket, hogy tudd melyik magánhangzó marad úgy, a többi meg torzul, szóval ez a probléma megoldott.)

2018. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez menő. Sosem tudhatod hogy mikor veszed hasznát. Én tanultam szürketündéül meg mordvinul, csak mert rohadtul unatkoztam.
2018. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen nyelv nem hasztalan, amit szívvel-lélekkel tanulsz. Remek hobbi, csak biztatni tudlak.
2018. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például most az olaszt kezdtem el, csak úgy érdeklődésből
2018. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura. Én is tanultam/tanulok japánul és koreaiul. Egyik nyelvet sem fogom soha használni itt Magyarországon. Ahhoz meg nincs pénzem, hogy Ázsiába utazzam, tehát ott sem fogom használni. Csak a saját szórakozásomra tanulom őket.

Egy ideig tanultam latinul is. Na az meg végképp haszontalan nyelv, mivel sehol nem használják. :)

2018. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!