Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovákok, ukránok, románok...

A szlovákok, ukránok, románok miért beszélnek mind magyar akcentussal?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy ezek a nyelvek teljesen olyanok hangtanilag, mintha egy magyar ejtené ki őket. Talán még a finn-ugor nyelvek is ide tartoznak, de minden más nyelvben a kiejtés teljesen idegen egy magyar számára (pl. angol, német, francia, kínai) Amikor szlovák rádiót hallgatok, mindig arra gondolok, hogy a rádiós biztos szlovákiai magyar, annyira magyar akcentussal beszéli a szlovákot. De ez a többi szlovák rádiósnál is így van, úgyhogy kétlem, hogy mind magyarok lennének.

2018. aug. 21. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi?
2018. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyáltalán nem így hallom.
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az akcentus nem teljesen jó kifejezés, akcentusa annak van aki valamilyen nyelven probál a saját nyelve hanglejtésében beszélni. Szlovákiában nekem is van ilyen érzésem, hogy szlovákul beszelnek és olyan mintha magyar lenne ha csak pl fél füllel hallom melettem. Valszeg azért mert közel élünk és egy bizonyos közös térben fejlődtek a nyelvek, de ennyi erővel simán mondhatnánk, hogy a magyar beszéli a szláv dialektust a nagy számok törvénye értelmében ugyan is százszor többen vannak mint mi. Román szntem nem hasonlitannyira az inkabb olaszos vagy akkor az olasz is hasonlit ? xD
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: Hallgasd meg a cseh és a szlovák nyelvet, és hasonlítsd össze a kiejtést, a hanghordozást! Sokan hallják úgy, hogy a szlovákra erősen hatott a magyar nyelv.

Kedves kérdező, sokáig éltünk együtt, egy hazában. Hogy miért inkább az ő kiejtésük idomult a miénkhez (hiszen a finn nyelv úgy hangzik, mint a magyar, pedig évezredek óta távol élünk), rejtély.

2018. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Romániában élek, és nem vettem ilyesmit észre.

Van egy tipikus, könnyen felismerhető hanghordozás, ami a románul beszélő magyarokra jellemző, eléggé különbözik az "eredeti" romántól.


A román pedig méginkább különbözik a magyartól. Nem tudom, mit hallasz :))

2018. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van! Nekem is úgy hangzik a román, mintha magyar akcentussal beszélnének
2021. jún. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!