Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hova menjek au pairnek?...

Hova menjek au pairnek? Anglia vagy Svájc?

Figyelt kérdés

Egyetem előtt 1 évig au pairkedni szeretnék, annak céljából, hogy körülnézzek a világban, kapcsolatokat létesítek és hogy végleg eldöntsem mivel szeretnék foglalkozni (milyen szakot válasszak egyetemen). De egyelőre nem tudom eldönteni, hogy e két ország közül, melyiket lenne érdemesebb választani. Az elején leszögezném, hogy nem Magyarországon képzelem el a jövőmet. Mindig is nagy álmom volt Angliában au pairkedni. Nagyon vágyok oda, szeretem a nyelvet és társalgási szinten egész jól is beszélek angolul. Szeretnék ott körülnézni, de nem csak egy nyaralás hosszúságú időtartamig, hanem meg akarom tapasztalni milyen is ott élni. A legfontosabbnak azt tartom, hogy az 1 év alatt anyanyelvi szinten megtanulnék angolul, ami hatalmas előnyt jelent a későbbiekben, akárhova is sodor majd az élet. Habár azt is tudom, hogy az 1 év után nem maradnék ott; túlságosan messze van számomra a családomtól.

Svájc pedig azért vonz, mert tökéletesen el tudnám képzelni ott az életem későbbi szakaszait is. Gyönyörű tály, fejlett egészségügyi rendszer, amely területén el akarok helyezkedni (nem orvos). Megismerkedhetnék emberekkel, akikhez esetleg később is fordulhatnék segítségért, ha a kiköltözés kerül majd napirendre. A lakásárakat figyelembe véve pedig, lehetséges, hogy e nélkül a kaland nélkül, sose kerülne sorra a kiköltözés gondolata. 1 év után nem lennének nyelvi problémáim, lennének ismerősök akiktől segítséget lehet kérni, képbe leszek a hivatalos ügyekkel, munkalehetőségekkel stb... Az egyetlen probléma a nyelv. A német nyelvvel olyan szinten állok, hogy 4 éven keresztül bejártam egy német órának csúfolt valamire, ami konkrét -45 perc volt az életemből heti 3-szor. Ez nem befolyásol abban, hogy kimenjek, mivel szerintem nem azért kell megtanulni egy nyelvet, mert tetszik, hanem mert használni akarod. Mondjuk sokkal jelentősebb hátránnyal indulnék mint az angollal és tuti belegebednék míg normálisan megtanulnék németül (kezdve a 0-ról kb) . Mivel ennyire hadilábon állok a Deutsch-al, a fejemet merném tenni rá, hogy sose tudnám megtanulni itthon, egyedül, csak úgy ha napi szintem szükségem lenne rá, hogy használjam (az angollal ellentétben, mert azt már beszélem vmennyire) . Meg is tenném ezt az áldozatot, de akkor füstbe menne az az álmom, hogy Angliába megyek és tökéletesen megtanulnok angolul, amiért pedig nagyon fáj a szívem. Már akkor se érzem olyan jól magam, ha arra gondolok, hogy a gyerekekkel németül kell beszéljek, nem pedig angolul, mert annyira szeretek angolul beszélni.


Szóval összegezve, szerintetek menjek Angliába, ahol megtanulnék Perfect angolul, de sose mennék oda vissza s maradnék "csak" egy fullos nyelvtudással VAGY menjek Svájcba, ahol kőkemény tanulás árán megtanulnék németül és lehet olyan kapcsolatokat létesítek, melyek segítségével oda is költözhetek?(nem párkapcsolatra gondoltam 😂)


Ui: az olasz és a francia nyelvet azért nem említettem, mivel ezeket egyáltalán nem beszélem és Svájc legnagyobb területén német ajkúak élnek, ezért azt lenne a lehasznosabb megtanulni. (arról meg nem is hallottam, hogy olaszul lehet-e tanulni au pair ként Svájcban, pedig annak örülnék a legjobban )

Esetleg ha volt vagy leendő au pairnek is látják ezt a kérdést, nagyon örülnék ha beszélgethetnénk egy kicsit:)

Előre is köszönöm mindenki válaszát:D



2018. okt. 3. 23:44
 1/5 anonim válasza:

Mi Zurich mellett elunk, es epp keresunk au-pairt. Ha erdekel, irj ram. Egy harom meg egy oteves gyerkocre kellene vigyazni, plusz nemi hazimunka.

A felesegem lengyel, itthon angolul szoktunk diskuralni, szoval nyelvet tanulni is lehet.

2018. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért megjegyezném, hogy bármit gondolsz is, egy év alatt aligha fogsz megtanulni "anyanyelvi szinten" angolul...
2018. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia. Bernben élek. Azt kell hogy mondjam, nyelvtudás nélkül Svájcban nem lesz könnyű. Még ha az általános németet jól beszélnéd, akkor azt mondom, van esély, de így, hogy írtad, hogy a németórák nem voltak túl sikeresek, így én először azt javasolnám, hogy mindenképp feküdj rá a németre, ha Svájcba szeretnél jönni. És akkor emellett, az itt tartózkodás alatt bele kéne jönni a svájci németbe is, ami kantononként eltérő kiejtés és szóhasználat. Nyilván, biztos vannak kivételek, de én nyelvtudás nélkül semmiképp nem jönnék ki. Ha angolul társalgási szinten beszélsz, akkor inkább menj Angliába.
2018. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy magyar-lengyel hazaspartol, akik otthon angolul tarsalognak Svajcban, biztos nem fogsz angolt tanulni. Lehet, te mar tobbet is tudsz.
2019. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A ket sculpture termeszetesen a ket kulonbozo anyanyelvukon szol a gyerekekhez , mig ok angolul, esetleg nemetul valaszolnak vissza. Orom egy ilyen csaladot beszelgetni hallgatni. Itt csak visszafele fejlodsz, nem elore.
2019. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!