Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes letelepedni manapság?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jövőre végzek a középsuliban. Gépgyártástechnikai technikusként végzek (CNC), német picit nehézkesen megy (néha tudom, néha nem), az angol folyékonyan. Közel lakok Ausztriához, de Svájc se lenne húzós, esetleg Anglia?

2018. ápr. 11. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Jó gondolat az, hogy a magyar állam által finanszírozott képesítésed azonnal külföldön kamatoztatod.
2018. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
1-esnek: 16 éves korig alanyi jogon jár neki az oktatás és utána oda megy vele ahova akar, semmi közöd nincs hozzá.
2018. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Svájc húzós lenne, tapasztalat kell, meg hivatalos fordíttatás, és még lehet Weiterbildung is.


Továbbá nehéz permitet kapni, kell hozzá munka és lakásszerződés is, anélkül nem is kezdik intézni a Gemeindében a dolgokat.

2018. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hármadik vagyok, Svájcban élek, amúgy király. :)
2018. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
0%
Német nélkül ausztria kilőve......svájc felejtős a 22-es csapdája miatt(ha nincs munkad nem kapsz lakast,ha nincs lakcimed nem kapsz munkat)....maradt anglia.....mondjuk en oda akkor sem mennék ha ütnének!
2018. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es, neked meg mi a fene bajod van? Nem egyezett a véleményünk,szólás/vélemény szabadság van.
2018. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy megtanulsz németül rendesen, vagy angol nyelvű országba mész. Más lehetőség nem nagyon van. Azért csüggedni nem kell, mert Nagy-Britannia, de még Írország sem egy szegény és élhetetlen hely.
2018. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5ös, soha nem értettem, hogy mi ebben a 22es csapdája, én annak idején úgy jöttem ki, hogy már otthonról megpályáztam egy állást, amit meg is kaptam. Kivettem egy szobát egy apartmanhotelben, így címem is gyorsan lett, két hét alatt meg is kaptam az engedélyt.
2018. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, nem az.


Lakás NEM kell saját bérlemény legyen, a lényeg a BEJELENTETT LAKCÍM. Az akár egy havernál is lehet vagy Gasthaus, a lényeg, hogy tudják hová küldeni a hivatalos leveleket.

2018. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Svájcban több mint 20% a külföldiek aránya akik ott élnek. Ezek után jön és kijelenti, hogy ott képtelenség letelepedni. Az igen.
2018. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!