Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Időnként felkapott idegen...

Időnként felkapott idegen szavak a köznyelvben?

Figyelt kérdés
Ti is észrevesztek néha ilyeneket? Legutóbb az in medias ressel tapasztaltam ilyet, különböző társaságok, különböző tagjaitól nem egyszer hallottam az utóbbi időben. :D Tudtok még ilyen kifejezéseket, amik valamikor divatban voltak ? :D

2018. okt. 13. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Neha? Eloszeretettelehasznalja a magyar, de sajnos nem az eredeti ertelemben es oltari Fira fonatikus kiejtessel.
2018. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
random (váratlan)
2018. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nem időnként felkapottak, hanem amikor valaki szükségét érzi (meg ugye ismeri is) akkor használja. De ezek érthetőek, nincs mindenre külön szavunk, amiket az angolban használnak, csak körbe írni tudjuk, másrészről meg nem baj, ha kicsit változatosabbá teszik a beszédünket.

Amúgy gondolom ide tartozik még a by the way. Viszont az in medias res az latinul van.

2018. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Upsz, bocsi, nem figyeltem, azt hittem csak az angolról írtál.:D
2018. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!